Gündem

Instagram’dan TikTok’u Bitirecek Hamle

Dünyada en popüler sosyal medya platformları arasına kısa sürede giren TikTok her geçen gün popülerliğini artırıyor kendine rakip ve tehdit olarak görmeye başlayan instagram TikTok’un temel özelliklerinden bir tanesini kopyalayarak kendi bünyesine geçirecek böylece TikTok’un gardını kıracak.

Instagram’dan TikTok’u Bitirecek Hamle

Instagram şu sıralar, yeni bir video editleme modu üzerinde çalışıyor. Instagram’ın üzerinde çalıştığı bu özellik, Jane Manchun Wong isimli bir yazılım mühendisi aracılığıyla ortaya çıkartıldı. Wong, bir süredir uygulamaları tersine mühendislik yöntemleri ile araştırıyor ve uygulamaların yeni özelliklerini ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaşıyor. Dolayısıyla Wong’un yeni açıklamaları, Instagram’ın yeni özelliğinin doğru olma olasılığını maksimum seviyelere taşıyor.

İnstagram‘ın bu yeni özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak bu konudaki görüşler, geliştirici ekibin bu özelliği çok da geciktirmeden kullanıma sunacağı yönünde. Çünkü başta Mark Zuckerberg olmak üzere tüm Facebook ekibi, TikTok’un popülaritesini kırmak konusunda fazlasıyla kararlı ve bu kararlarını bir an önce hayata geçirmek istiyorlar. Bakalım Instagram’ın bu yeni özelliği, tüketicileri TikTok’tan koparmaya yetecek mi?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu