Bilgi Arşivi

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Ekranı 2024

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Ekranı 2024. İstanbul Kart, İstanbul’da şehir içi metro, tramvay, vapur gibi ulaşımın her noktasında kullanılıyor. İstanbul Kart ayrıca marketlerde, müzelerde, eğlence sektörü ve online alışverişlerde temassız ödeme imkanı sunuyor. İstanbul karta online kredi kartı ve banka kartı üzerinden para yükleme ve para yükleme noktalarından da nakit olarak bakiye yükleme işlemi yapılır. İstanbul kart bakiye sorgulama işlemi ise herhangi bir bankamatik üzerinden ve İstanbul kart mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor.

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İstanbul Kart, şehir içi ulaşımda ve online alışverişlerde temassız ödeme imkanı sunuyor. İstanbul Kart sahibi olmayan vatandaşlar şehir içinde ulaşım sağlayamıyorlar. İstanbul kart bakiye sorgulama işlemleri uygulama ve bankamatiklerden yapılmaktadır.

İstanbul kartınızda kalan bakiyenizi aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilirsiniz. 

İstanbul Kart Mobil Uygulama: İOS – Android

Banka ATM’leri

Alo 153 hattı


İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Ekranı 2024

İstanbul kart bakiye sorgulama işlemleri “İstanbulkart web sitesi” adresi üzerinden yapılır. İstanbul kartınızla ilgili tüm işlemleri bu adres üzerinden yapabilirsiniz. İstanbul kart güncel bakiye ve bilgileriniz öğrenmek için aşağıdaki adımları sırayla takip edebilirsiniz.

 1. https://bireysel.istanbulkart.istanbul/ adresine gidin.
 2. Açılan sayfaya telefon numaranızı giriniz ve istenen kişisel bilgilerini yazarak ilerleyiniz.
 3. Açılan sayfada İstanbulkart online Şube üzerinden bakiye görüntüleme sayfasına giderek güncel TL miktarınızı öğrenebilirsiniz.

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama


Mobil Uygulamadan İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

İstanbul kart Mobil uygulaması üzerinden İstanbul kart bakiye sorgulamak için İOS veya Android cihazınıza uygulamayı indirip aşağıdaki adımları izleyerek İstanbul Kart kalan TL miktarınızı öğrenebilirsiz.

 1. İstanbulkart Mobil uygulamasını çalıştırın.
 2. Açılan uygulamada “Bakiye Görüntüleme” sekmesine dokunun.
 3. Cep telefonunuzun “NFC” özelliğini açın.
 4. Akbil’i cep telefonunuzun arka yüzüne yaklaştırın.
 5. İşlem süresini bekleyin ve güncel bakiye bilginizi öğrenin.

ATM’den İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

ATM’den İstanbul kart bakiye öğrenme işlemlerini tüm bankalara ait bankamatiklerden yapabilirsiniz. İstanbul kart’ınızı herhangi bir ATM’ye takmanız ve şifresini kullanarak giriş işlemini tamamlamanız sonrası güncel bakiye bilginizi anında öğrenebilirsiniz.


İstanbul Kart Telefonla Bakiye Sorgulama

Telefonla İstanbul kart bakiyesi öğrenmek için Alo 153 numarası arayarak sizden istenilen bilgileri paylaşarak İstanbul kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Alo 153 üzerinden farklı işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.


İstanbul Kart Çıkarma Yerleri

İstanbul Kart çıkarma yerlerinin neresi olduğu, İstanbul Kart çıkaracak vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve sorgulanıyor. İstanbul Kart çıkarma yerleri neredeyse tüm Metro İstasyonlarında bulunuyor. Ayrıca Pendik Sahil, Sultanbeyli ve Ümraniye gibi bölgelerde de İstanbul Kart çıkarma yerleri bulunuyor.

İstanbul Kart çıkaran ve uzun yıllardır şehir içinde kartını aktif olarak kullanan vatandaşlar geçerlilik süresini merak ediyorlar. İstanbul Kart geçerlilik süresinin ne kadar olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İstanbul Kartların herhangi bir şekilde geçerlilik süresi bulunmamaktadır. Geçerlilik süreleri ancak indirimli kartlarda geçerlidir. İndirimli kartların geçerlilik süreleri 1 sene olarak belirlenmiştir. Sene dolduğunda kartlarınıza dolum noktaları ve yetkili bayiler aracılığı ile vize yaptırmanız gerekir.


İstanbul Kart TL Yükleme Nasıl Yapılır?

İstanbul kart’a para yüklemek için belediyeye ait fiziki ve dijital işlem kanalları yanında, çalışmakta olduğunuz bankanın online işlemlerini de kullanabilirsiniz. İstanbul kart kullanıcıları, kartlarına TL para yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • İstanbul kart bireysel ve kurumsal temsilcilikleri üzerinden bakiye yükleme işleminizi yapabilirsiniz.
 • İstanbul kart Biletmatikleri kullanarak, kartınıza TL yükleyebilirsiniz.
 • İstanbul kart Mobil Uygulama aracılığı ile para yükleme işleminizi yapabilirsiniz.
 • İstanbul kart Online Şube üzerinden kartınızı seçerek, TL yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Banka veya kredi kartına sahip olduğunuz bankanın ATM’sini kullanarak İstanbul kart’a para yatırabilirsiniz.
 • Belbim web sitesi üzerinden ulaşılan “Online İşlemler” menüsü aracılığı ile kartınıza para aktarabilirsiniz.
 • Çalıştığınız bankanın mobil veya internet bankacılığı şubesinden İstanbul kart’a TL yükleyebilirsiniz.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu