Bilgi Arşivi

İstanbul Metrosu Çalışma Saatleri 2024 – İstanbul Metrosu Kaçta Açılıyor?

İstanbul Metrosu Çalışma Saatleri 2024 – İstanbul Metrosu Kaçta Açılıyor?. İstanbul Metrosu 110 durağı ve 11 Metro hattıyla 7 gün hizmet vermektedir. İstanbul Metrosu Kuzey’de Sarıyer Hacıosman durağından, Pendik Tavşantepe durağına kadar gitmektedir. Batı durağı ise (Başakşehir) Olimpiyatköy durağından Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı kadar gitmektedir.

İstanbul Metrosu Kaçta Açılıyor?

İstanbul metrosu haftanın 7 günü saat 06:00‘da açılıyor. İlk seferler hatlara göre değişiklik gösterse de genel olarak 06: 00’da başlamaktadır. Son seferler ise tüm hatlarda haftanın 7 günü 00:00‘da yapılmaktadır.

İstanbul Metrosu, Kurban ve Ramazan Bayramı günleri çalışmaktadır. İstanbul Metrosu arife günü açıktır. Sitemizde yer alan çalışma saatlerinde değişiklikler yaşanabilir.

Metro İstanbul raylı sistem hatlarında, İstanbulkart kullanarak yolculuk edebilirsiniz. İstasyonlarda yer alan Biletmatik makinelerinden depozitosunu ödeyerek kart temin edebilir, kartlarınıza yeni yükleme yapabilirsiniz.


İstanbul Metrosu Kaçta Kapanıyor?

İstanbul metrosu haftanın 7 günü 00:00’da kapanıyor. Son sefer ise tüm hatlarda 00.00’da yapılmaktadır.

İstanbul Metrosu, Kurban ve Ramazan Bayramı günleri çalışmaktadır. İstanbul Metrosu arife günü açıktır. Sitemizde yer alan çalışma saatlerinde değişiklikler yaşanabilir.


İstanbul Gece Metrosu Saatleri 2024

Metro İstanbul olarak, 24 saat sefer yapılmasına ilişkin düzenlemeler, yolcu yoğunluğu ve gelen talepler doğrultusunda Metro İstanbul bünyesinde yer alan 7 metro hattında, (M1A,M1B,M2,M4,M5, M6 ve M7) Cuma, Cumartesi ve Resmi Tatil Günlerini kapsayacak şekilde, 20 dk. lık sefer sıklığında 24 saat seferlerimiz yapılmaya başlanmıştır.

Metro İstanbul bünyesinde yer alan 7 metro hattında, (M1A,M1B,M2,M4,M5, M6 ve M7) Cuma, Cumartesi ve Resmi Tatil Günlerini kapsayacak şekilde, 20 dk lık sefer sıklığında 24 saat seferlerimiz yapılmaktadır. Hafta sonu ve resmi tatillerde gece çalışan hatlarımızın bakım ve onarım planlamalarının hafta içine alınması ve yeterli yolcu yoğunluğu bulunmaması sebebi ile hafta içi günlerinde 24 saat sefer yapılamamaktadır.


İstanbul Metrosu Çalışma Saatleri 2024

İstanbul Metrosu haftanın 7 günü 06:00’da açılıyor ve haftanın 7 günü 00:00’da kapanıyor. İlk seferler hatlara göre değişiklik gösterse de genel olarak 06: 00’da başlamaktadır. Son seferler ise tüm hatlarda haftanın 7 günü 00:00‘da yapılmaktadır.

İstanbul metrosu sefer tarifelerini https://www.metro.istanbul/SeferDurumlari/SeferDetaylari linkinden, istasyonlarda bulunan info panolardan ve Alo 153 Beyaz Masa Hattı’nı arayarak öğrenebilirsiniz. .


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu