Kamu Personel Alımları

İstanbul Üniversitesi KPSS Lisans 55 Puan ile 168 Sağlık Personeli Alacak

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezleri bünyesine KPSS Lisans en az 55 puan ile sözleşmeli 168 sağlık personeli alımı yapacak.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Toplamda yapılacak olan istihdam sayısı 168 olarak kayıtlara geçerken; 132 kişilik alım için Hemşire unvanı ile istihdam yapılacak olup; 4 kişilik kontenjan ile Ebe alımı, 1 Tıbbi Sekreter alımı, 3 Sağlık Teknikeri alımı, 6 Elektronörofizyoloji Tekniker alımı, 6 Radyoloji Tekniker alımı, 1 Çocuk Gelişimi tekniker alımı, 5 Laborant alımı ve son olarak 5 Röntgen Teknisyeni alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci

26 Kasım 2020 Resmi Gazete ilanı olarak yayımlanan istihdam duyurusu için başvurular başladı. 15 gün süre ile başvuru işlemleri devam edecek olup; adaylar İstanbul Üniversitesi personel resmi internet adresinden alacakları evraklar ile Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.

Başvuru Şartları

Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak ve 2020 KPSS P3 puan türünden 55 ve üzeri almak şartı ile 132 Hemşire alınacak olup; Ebelik Bölümü Lisans mezunu olmak ve 2020 KPSS P3 puan türünden 55 ve üzeri almak şartı ile Ebe alımları yapılacaktır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programından Mezun Olmak ve KPSS P93 puan türünden 55 ve üzeri puan almış olmak şartı ile 3 Tekniker alımı yapılacak olup; Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programından Mezun Olmak ve KPSS’den 55 puan almış olmak şartı ile 3 Tekniker alımı yapılacaktır.

Elektronörofizyoloji Bölümünden mezun 6 tekniker alımı yapılacak olup; Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından Mezun Olmak şartı ile 6 Radyoloji Teknikeri alımı yapılacaktır.

Çocuk Gelişimi Programından Mezun Olmak şartı ile 1 Tekniker ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programından Mezun olan adaylar arasından da 5 Laborant alımı yapılacaktır.

Son olarak Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından mezun olan adayların arasından 5 kişilik Röntgen Teknisyeni alımı yapılacağı beyan edilmektedir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu