Üniversite

İşverenler En Çok Hangi Becerilere Değer veriyor?

Bazı işverenlerin bazı becerileri diğerlerinden daha önemli gördüğünü söylemek doğru olur, ancak hangileri size rekabetçi lisansüstü iş piyasasında öne geçmek için gerçekten yardımcı olacaktır ?  Öğrenci İşverenleri Enstitüsü (İMKB) tarafından yayınlanan yeni bir rapor sayesinde, öğrenebiliriz.

Dünya çapında en değerli üç yetenek

Problem çözme

Takımda çalışabilme becerisi

İletişim yetenekler

En önemli olanlar:

Ticari farkındalık

Müzakere

Dil becerileri

İşverenlerin aradığı en iyi becerilerden haberdar değilseniz, hazırlamak zor olabilir. Örneğin, giderek küreselleşen bir dünyada yaşadığımıza göre, işgücü piyasasında neden dil becerilerinin aranabileceğini varsaydığınızı anlamak kolaydır.
Global Skills Gap raporu, çoğu öğrencinin, yaratıcılık ve liderlik becerilerinin önemine aşırı değer verme eğiliminde olduklarından ve esneklik / uyarlanabilirlik ve takım çalışmasının öneminin altında değer verme eğiliminde olduklarından, hangi becerilerin işverenlerin hak ettiğini tam olarak anlamadıklarını ortaya koymuştur.
İngiltere’deki İMKB CEO’su Stephen Isherwood şu anda karşılaştığı en büyük zorluk mezunları hakkındaki düşüncelerini verdi: “İşyerindeki değişimin hızı artmaktadır, bu nedenle mezunların yalnızca becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlamaları gerekir. seçtikleri işi yerine getirmelerini sağlamak, ancak kariyerleri geliştikçe gelişmelerini sağlamak. ”
Isherwood’un yorumu, dünya çapında yüksek öğretimin temel kusurlarından birini ortaya koyan üniversiteler, öğrenciler ve işverenler arasındaki iletişim eksikliğini vurgulamaktadır: Eğer öğrenciler işgücü piyasasını karşılamak için gerekli becerilere sahip değilse, üniversiteler anahtarlarından birinde başarısız olmaktadır. sorumluluklar. Mezunların, işverenlerin aradığı temel becerilere sahip olmadıklarında kendilerini güçlenmiş hissetmeleri veya en iyi potansiyellerine ulaşmaları pek mümkün değildir.
Üniversiteler, lisansüstü beceri boşluğunu kapatmaya biraz mesafe olsa da, öğrenciler bu araştırmayı işveren beklentileri doğrultusunda becerilerini geliştirme fırsatı olarak kullanabilirler. Bu, giderek daha rekabetçi bir iş piyasasında onları ayırmaya yardımcı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu