Bilgi Arşivi

Kadrolu Öğretmen Ek Ders Ücretleri 2024 – 1 Saatlik Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Kadrolu Öğretmen Ek Ders Ücretleri 2024. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler haftalık 15 saat dersin dışında girmiş oldukları her ders için ek ders ücreti alıyor. Ek ders ücreti yatacak öğretmenlerin merak ettiği 1 Saatlik Ek Ders Ücreti Ne Kadar? sorularının yanıtlarını bu makalemizde yanıtladık.

Kadrolu Öğretmen Ek Ders Ücretleri 2024

2024 yılının ilk 6 ayı için geçerli olan zamlı ek ders ücretleri gündüz verilen 1 saatlik ek ders için öğretmenler 89.69 lira elde edecek.

Ancak kadrolu öğretmenlerde ayın ilk maaşı ek ders sayıldığı için asgari ücrete kadar olan kısım vergiden muaf tutuluyor. Bu nedenle ek ders fazla yatıyor ancak maaştan vergi kesintisi daha çok oluyor.


Haftalık Ek Ders Ücreti Hesaplama

  • 1 hafta içerisinde girdiğiniz toplam ders sayısından 15 saat çıkarın. İlk 15 saat standart maaş karşılığı derslerdir.
  • O hafta girdiğiniz toplam ders saati 9-20 saat aralığında ise 1 saat, 19-3o saat aralığında ise 2 saat ve 30 ve üzerinde ise 3 saat ek ders ekliyoruz. Çünkü her 10 saatlik ders başına 1 saat dersi planlama ve hazırlık açısından 1 ek ders alırsınız.
  • Eğer sınıf rehber öğretmenliği için size verilen bir sınıf var ise 2 ek ders saati daha eklenmiş oluyor. Herhangi bir sınıfın rehber öğretmeni değilseniz bu ekleme yapılmıyor.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu