Yaşam

Kalıcı Bir İlişki İçin Her Gün Yapmanız Gereken 12 Şey

Kalıcı Bir İlişki İçin Her Gün Yapmanız Gereken 12 Şey. İlişkiler tamamen eşit saygı ve sevgiyle ilgili olsa da, bazen kendimizi bu dengeyi kurmayı reddeden insanlarla buluruz. En iyi çabalarını ortaya koymaya istekli birisiyle birlikteyseniz, işleri kalıcı kılmak, beklediğinizden çok daha kolaydır.

Kalıcı Bir İlişki İçin Her Gün Yapmanız Gereken 12 Şey

Sonsuza kadar birlikte olmak istediğin birisiyle birlikteysen ve işler iyi gidiyorsa, uzun süreli bir ilişkinin senin için iyi olmasını sağlamak için yapabileceğin birkaç şey var.  Hepsi kolay olmayacak olsa da, kalıcı bir bağlantı kurmak için çabalamak çok önemlidir.

1. Birbirinizi olduğu gibi kabul edin, değişiklik için zorlamayın

Birini sevdiğinde, onları oldukları gibi seversin. Onları değişmeleri veya olmadıkları bir kişi haline getirmeleri için zorlamıyorsunuz. Kabul, bir çiftin karşılıklı olarak birbirini izleyebilmesi için sahip olması gereken en önemli şeylerden biridir.


2. Küçük Şeyleri Yapmaya Devam Edin

Burada ve orada küçük şeyler yapmayı unutmak kolay olsa da, hatırlamaya çalışın. Bunları ne kadar çok yaparsanız, eşinizle o kadar çok bağlantı kuracaksınız. Bu küçük şeyler, kıvılcımların devam etmesine yardımcı olan şeydir.


3. Bir Şeyden Emin Değilseniz, Sorun

Bir şey hakkında meraklı veya şüpheli olduğunuzda, eşinizden açıklamasını isteyin. Bu, ikinizi aynı sayfada tutar ve sahip olabileceğiniz endişeleri gidermenize izin verir. Bir şey sormak istiyorsanız, çalılıkların etrafına dayak atmayı bırakın.


4. Birbirinizi Affetdin

Biz sadece insanız ve hepimiz hata yaparız. Bu dünyada hiç kimse mükemmel değildir. Hepimiz bazen affetmeye razı olmak zorundayız.


5. Gerektiğinde Kendiniz İçin Zaman Ayırın

Yalnız zamana ihtiyacınız olduğunda, eşinizin bunun farkında olduğundan emin olun ve sonra kabul edin. Hepimizin mekanımıza ihtiyaç duyduğumuz anlar var. Bu, ikinizin birbirinizden yorulmaması için harika bir yol.


6. Birbirinize Yakın Olun

Uygun gördüğünüz sıklıkta birbirinizle fiziksel olun. Öpmeyi veya birbirlerinin huzurunda eğlenmeyi bırakma. Bazen bunun sınırları olsa da, birbirinin farkında ol.


7. Açılmaktan Korkmayın

Uzun zamandır birisiyle birlikte olmak söz konusu olduğunda ilişkideki herkesin açılması gerekiyor. Birbiriyle savunmasız olmak, birlikte büyümek için harika bir yol. Birbirinizle ilişki kurarak gerçekten eskisinden çok daha yakın olabilirsiniz.


8. Birlikte Zaman Geçirin

Birlikte eğlenerek zaman geçirin. Birbirinizle yaptığınız her şey çok sıkıcı veya statükonun içinde sıkışmış olmak zorunda değildir. Sahip olduğun sevgilinin tadını çıkar.


9. Birbirinize Yalan Söylemeyin

Yarasada birbirlerine karşı dürüst ol. Bir şeyleri birbirinden saklamayın ve gerçeği söylemeyi reddetmeyin. Bir çift olarak, ikinizin de dürüstlüğe, büyük zamana odaklanmanız gerekiyor.


10. Sınırlarınızı Bilin

Sınırlar belirlendiğinde, onlara saygı gösterin. Eşinizin sınırlarına saygı göstererek, eşinize de saygı duyuyorsunuz. Gerçek kalıcı ilişkiler söz konusu olduğunda saygı gösterilmesi çok önemlidir.


11. Birbirinizi Dinleyin

Zamanlar zorlaştığında ve problemleriniz oldukça sıkıntıya girse bile birbirinizi dinlemeye istekli olun. Eşinizi kapatmayın ve onun neyin yanlış olduğunu merak etmesini sağlayın. Aç ve konuş, hayal edebileceğinden çok daha iyi olacak.


12. Cep telefonlarına ve diğer teknolojik cihazları belirli zamanda bırakın

Kimsenin teknolojik aygıtlarını kullanmadığı bir arada olduğunuzda belirli zamanları ayarlayın. Telefonları kapatın ve sadece birinin varlığının tadını çıkarın. Bu düşündüğünden çok daha kolay.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu