Bilgi Arşivi

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024 – Kapadokya Balon Kaç TL

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024 – Kapadokya Balon Kaç TL. Nevşehir, Kapadokya ziyaretlerinde dünyaca ünlü balon turuna çıkıp fotoğraflar çektirmek birçok kişinin hayali. Kapadokya Balon Turu dünya genelinde tatil şirketlerinin yapılabilecek en güzel tatil aktiviteler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Ayrıca Kapadokya dünyanın en iyi ve en yoğun balon turu parkurlarından da birisidir. Balon Turları Sivil Havacılık tarafından güvenli kabul edilen hava şartları olduğu günler Ürgüp ve Göreme merkezli şirketler tarafından yapılmaktadır. Balon turları farklı türde sepetler ile yapılmaktadır. Standart sepetler 16-24 kişi, deluxe sepetlerde 8-12 kişi, özel sepetler ise 4-6 kişiliktir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024

Kapadokya, Balon Turları yerli ve yabancı turistler arasında popüler olması nedeniyle turlara da talepler yüksektir. Özellikle yılbaşı, bayram, düğün sezonu ve yaz tatili gibi zamanlar da yüksek fiyatlara rağmen yer bulmak oldukça zordur. Kapadokya balon turu fiyatı 2024 sezonu için kişi başı 3.000 – 3.500 TL arasındadır. Fiyatlar yoğunluğa ve verilen hizmetin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor.

Fiyat içerisinde özel araçlar ile otelinizden alma ve tur bitiminde otelinize bırakma, uçuş öncesi kahvaltılık atıştırmalıklar, yaklaşık 1 saatlik balon turu, tur sonrası şampanya/alkolsüz içecek ile kutlama, hatıra olarak size özel uçuş sertifikası ve sigorta dahil oluyor.

Balon turları yaz döneminde (Nisan-Ekim arası) sabah 04:00-05:00 saatleri, kış döneminde (Kasım-Mart arası) sabah 05:00-06:00 saatlerinde gün doğumundan hemen önce başlıyor. Bu saatleri baz alarak balonları nereden izlemek istiyorsanız belki otelinizde, belki Kapadokya‘nın eşsiz vadilerinde yerinizi alabilirsiniz.

Balonların uçuş boyunca çıkabilecekleri maksimum irtifaları hava şartlarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Yasal limit olarak balonlar maksimum yaklaşık yerden 1400 metreye kadar çıkabiliyor. Bunun yanı sıra vadiler ve peri bacalarını yakından görebilmeniz için pilotlar yer yer balonları yerden 1 metreye kadar indirebiliyorlar.

Balon turuna fiziksel ve ruhsal sağlığı yerinde olan herkes katılabilir. Minimum 1 saat süren balon turu süresince sepette ayakta kalıyorsunuz, ayrıca bazen sert inişler olabiliyor ve bu durum yakın bir zamanda ameliyat olmuş katılımcılar için tavsiye edilmiyor veya doktor onayları olması isteniyor. Yine yükseklik korkusu olanların da balon turuna katılmaları tavsiye edilmiyor. Hamilelerin de balon turuna katılmalarına izin verilmiyor.


Kapadokya Balon Turu İçin En İyi Mevsim

Kapadokya’da Balon turları genellikle 20-28 kişilik gruplar halinde yılın her ayı yapılabiliyor. İlkbahar ve sonbahar ayları genelde Kapadokya’da balon turlarının en keyifli yapıldığı aylar olarak kabul ediliyor. Yoğun bir günde yaklaşık 100 adet balon havalanıyor.

Balon turları için tek bir şart var. O da hava koşullarının uygun olması. Sıcak hava balonları genelde rüzgarlı havalarda uçabiliyor, bu nedenle rüzgarın durumu çok önemli. Balonlar Sivil Havacılık tarafından verilen özel sertifikalara sahip kişiler tarafından kullanılıyor.

Sıcak hava balonlarının çoğu Kapadokya’nın merkezi olarak kabul edilen Göreme‘den kalkıyor. Kalkış sonrasında Güvercinlik Vadisi, Zemi Vadisi ve Paşabağ Rahipler Vadisi başta olmak üzere Kapadokya’nın en güzel manzaraları ayaklarınızın altında.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Kapadokya En İyi Otel Önerileri 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni Instagram’dan takip etmek için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu