Kimdir

Kemal Albayrak Kimdir, Nerelidir? Kemal Albayrak Hayatı ve Biyografisi

Kemal Albayrak Kimdir, Nerelidir? Kemal Albayrak Hayatı ve Biyografisi. Eğitimci ve siyasetçi kimliği ile tanınan Kemal Albayrak son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Kemal Albayrak Kaç Yaşında? Berat Albayrak ile akraba mı? soruları da merak edilenler arasında. Gelin birlikte tüm detayları öğrenelim…

Kemal Albayrak Kimdir?

Siyasetçi kimliği yanı sıra eğitimci olarak da bir çok yerde görev alan Kemal Albayrak Kimdir? merak edilmekte. Katıldığı programlarda özellikle siyasete dair yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Kemal Albayrak 1956 yılında Ahılı da doğdu. 2023 yılı itibari ile 67 yaşındadır ve aslen Kırıkkalelidir. Balıkesir Necatibey Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü ve Ankara Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur, aynı Üniversitede Master yapmıştır.

Eğitimci ve İdareci olduğu zamanlarda ise; Kırıkkale’de Öğretmenlik ve İdarecilik, Ankara Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı, Ahılı Belediye Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüs Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.


Kemal Albayrak Hayatı ve Biyografisi

Baba adı Hüseyin, anne adı Ayşe. Balıkesir Necatibey Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü ve Ankara Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Aynı Üniversitede Master yaptı. Kırıkkale’de Öğretmen ve İdareci, Ankara Millî Eğitim Müdür Yardımcısı, Ahılı Belediye Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Otobüs Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

Kemal Albayrak, 20. (24.12.1995 – 18.04.1999) ve 21. Dönem (18.04.1999 – 03.11.2002) Kırıkkale Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı.21. Dönem TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu. Evli, 3 çocuk babası. Orta düzey İngilizce biliyor.

Kemal Albayrak, siyasete RP’de başladı. Bu partinin kapatılması üzerine FP’de, sonra AK Parti’de, daha sonra İYİ Parti’de çalışmalarını devam ettirdi.

Twitter 👉 Kemal Albayrak


👉 Süreyya Üzmez Kimdir, Nerelidir? Süreyya Üzmez Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu