Kimdir

Süreyya Üzmez Kimdir, Nerelidir? Süreyya Üzmez Hayatı ve Biyografisi

Süreyya Üzmez Kimdir, Nerelidir? Süreyya Üzmez Hayatı ve Biyografisi. Balıkların efendisi olarak da bilinen Ünlü gurme ve yazar Süreyya Üzmez Kaç Yaşında, eşi Kim? merak edilenler arasında yer aldı. Süreyya Üzmez restoranları ve tarifleri de çoğu kişi tarafından beğenilmekte. Gelin birlikte Süreyya Üzmez hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Süreyya Üzmez Kimdir?

Aslen emekli subay olan Süreyya Üzmez aynı zamanda ünlü bir gurme ve yazardır. Bunların yansıra TV programlarında yaptığı yemek yorumları ve verdiği tarifler ile de sık sık gündeme gelmektedir. Balıkların efendisi olarak da tanınan Süreyya Üzmez, gastronomiye uzun yıllardır ilgi duymaktadır. Genelkurmay Sosyal Hizmetler Başkanı olarak 10 yıl çalıştıktan sonra açmış olduğu Trilye Restoran ile ismini Türkiye’ye ve dünyaya duyuran Süreyya Üzmez, dünyadaki gastronomi alanındaki gelişmeleri yakından izlemek için sık sık seyahat etmekte ve yenilikleri takip etmektedir.

Deniz ürünlerini sevdiren kişi olarak tanıdığımız ve  Trilye Restoran’ın bir deniz ürünleri lokantası olarak kısa sürede ülkemizde ve dünyada ilgi görmesi üzerine, bilgi ve deneyimini yazılarıyla ve yayınlarıyla da toplumla paylaşmaya yönelmiştir. Bu doğrultuda, üç aylık gusto dergisi Trilye’yi çıkarmaktadır. Gurme-yazar Süreyya Üzmez, Milliyet Gazetesi Cadde ekinde pazartesi günleri “Lezzetin Rotası”, Ankara ekinde pazar günleri “Kaptan Gusto” adlı köşesinde yazılar kaleme almaktadır.


Süreyya Üzmez Hayatı ve Biyografisi

2011-2012 yayın döneminde TRT HD’de “Balık Ankara’da Yenir” adlı programı, 2013 – 2014 yayın döneminde ise TRT Türk’te “Dünyanın Türk Şefleri” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

2016 yayın döneminden itibaren FOX TV’de her pazar günü yayınlanan “Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi” programında mevsim balıkları hakkında bilgiler ile birlikte pratik tarifler paylaşmaktadır.

Türkiye Mutfak Profesyonelleri Derneği, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Chaine des Rotisseurs ve TÜRYAK üyesi olan Süreyya Üzmez’in Trilye’nin Balık Sevdası, Trilye’nin Meze Yolculuğu, Trilye’nin Oltasına Takılanlar ve Lezzetin Rotası adlı dört kitabı bulunmaktadır.

Instagram 👉 Süreyya Üzmez 


👉 Osman Hatipoğlu Kimdir, Kaç Yaşında?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu