Blog

Kimsenin Size Öğretmeyeceği En Önemli 6 Şey

Kendinizi daha iyi anlamak ve kim olduğunuzu tanımak için çalışmak geldiğinde yapabileceğiniz ve yapacağınız en önemli şey kendinizle yalnız kalmaktır. Bu gün ve yaşta, çoğu insan kendi içinde nasıl yalnız kalacağını bilmez ve kendileriyle yalnız kalmaktan hoşlanmaz, bu da birçok yönden ciddi bir kopukluğa neden olur. Her gün bir saat kadar bile olsa, aklınızı temizlemenize ve doğru yöne yerleştirmeniz gereken yere ulaşmanıza yardımcı olmak için fazlasıyla yeterli olabilir.

1. Kendinizle yalnız kalmak, kendi düşüncelerinizi çözmeyi çok daha kolaylaştırır.

Yaşamda nereye gideceğinizi veya kendinizle yalnız kalmak için nasıl ilerleyeceğinizi bulmak için uğraşırken yardımcı olabilirsiniz. Bir şeyler yazın ya da oturun ve meditasyon yapın, ne düşündüğünüzü ve nereye gittiğinizi anlamak için zaman ayırın. Güçlü bir şekilde sessizlik içinde büyümek için kendi başına çalışabilirsin.


2. Kendinle yalnız kalmak, üretken olmak için daha fazla zaman verir

Hepimizin üzerinde çalışmamız gereken ve insanlar tarafından kuşatılmamız gereken şeyler bazen onu atabilir. Kendinle yalnız kaldığın zaman, genellikle, mantıklı bir şekilde daha üretken oluyorsun. Yapmanız gereken ne olursa olsun, dikkatinizi dağıtmadan yapabilirsiniz.


3. Kendinizle yalnız kalmak, duygularınızı işlemeniz için zaman sağlar

Kendinle yalnız kaldığında, duygularını daha iyi işleyebilirsin. İnsanlarla çevrili olmak, gerektiğinde ayrılmak için fazla yer bırakmaz. Gerçek duyguların doğru şekilde batmasına izin vermek için gereken zamanı ayırmanın yanlış bir tarafı yoktur.


4. Kendinle yalnız kalmak, zihninin yanı sıra vücudunun dinlenmesini sağlar

Bazen hepimizin ara vermeye ihtiyacı vardır ve bu sizde bile oldukça belirgindir. Bu tür bir şey hem bedeninize hem de vücudunuza rahatlamak için bir an verir. Bir şekerleme alabilir ya da sadece arkanıza yaslanıp ‘rahatlayın’.


5. Kendinizle yalnız olmak, özgürce düşünmek için zaman verir

Kendimizle yalnız olduğumuzda, zihinlerimizde bir şeyler eklemeye çalışan başka insanlar olmadan kendi düşüncelerimizi düşünebiliriz. Belki de düşüncelerimiz olmayan şeyleri bırakıp başlayabilir ve kendi kararlarımızı ilerletebiliriz. .


6. Kendinle yalnız kalmak çok huzurlu

Kendinle yalnız olmak, şu andaki barışta bir duraklama anına izin veriyor. Bu sizi gelecek stres için hazırlıyor. Hayat kafa karıştırıcı anlarla doludur, bildiğiniz şeyleri kucaklayın.

Yapabildiğiniz her şeyi kendi başınıza yaparak başarıyı bulacak ve kim olduğunuzu daha iyi anlayacaksınız. Etrafınızdaki dünyanın seçimlerinizi yapmasına ya da hayatınızdaki insanların sizi engellemesine izin veremezsiniz. Bu hayat yaşamak senindir, onu yaşayan hayat.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu