Yaşam

Kocaların Eski Koca Olmasına Neden Olan 5 Hata

Kocaların Eski Koca Olmasına Neden Olan 5 Hata. İlişkiler kolay değildir ve hepimiz hata yaparız. Bununla birlikte, sonuçta boşanmaya yol açtığımız bazı affedilemez hatalar veya seçimler var. Pennsylvania, Easton’dan bir evlilik terapisti olan Christine Wilke , evliliklerini bir araya getirmeye çalışan umutsuz eşlerle çalışan diğer evlilik terapistleri ile başarısız evliliklerde aşağıdaki nedenlerin en yaygın olduğunu açıklıyor.

1. Aynı Argüman Tekrar Tekrar Gündeme Geliyor

Maryland’den bir evlilik ve aile terapisti Olga Bloch şöyle açıklıyor: “Kadınlar değişmeyi etkileyemediklerini hissettiğinde, ‘Beni asla dinlemiyorsunuz’ veya ‘özürleriniz boş ve hiçbir şey ifade etmiyor’ gibi ifadeler duymaya başlıyorsunuz” dedi Bloch. . “Bu özellikle bir bağımlılık varsa zor. Sonunda, kadınlar ilişkiden vazgeçiyor ve bir çıkış yolu aramaya başlıyor çünkü artık kalmak bir seçenek değil. ”


2. Duygusal Bağlantı Ortadan Kalkıyor

Wilke, boşanmanın en yaygın nedenlerinden birinin, bir kez evliliği bir arada tutan duygusal bağların bir süre sonra, özellikle de tekrarlayan diğer sorunların tekrar tekrar ortaya çıktığı göründüğünü söyledi. “Kadınların evliliklerini bırakmasının bir numaralı nedeni olduğunu söyleyebilirim” dedi. “Bu sorun, özellikle, mutsuz bir eşi, bir ilişkiye sahip olmak ve başka bir yerde bu bağlantıyı aramaktan çok daha savunmasız hale getiriyor.”


3. Boşanma, Kendilerini Kurtarmak İçin Tek Seçenek Gibi Görünüyor

Evlilik sürekli duygusal kargaşaya dönüştüğünde, kadınların ihtiyaçları, otantik benlikleri ve arzuları sanki kocasının ihtiyaçlarına göre arka plana konur, sonunda köşeye yerleşmiş gibi hissederler. Bu hapsolmuş histen kurtulmak için, bırakılması gerektiğini düşündükleri tek şeyi yapıyorlar. Boşanmak…


4. Birlikte Büyümek Biter

Evlilikte amaç birlikte büyümektir . Yeni şeyler öğrenir, yeni sınırlar oluşturur, yeni imparatorluklar kurar ve birlikte yeni bir hayat yaratırız. Ancak, bir eş durgunlaştığında ve yalnızca bir kişi büyümeye devam ettiğinde, eşlerin bağlantısı kesilebilir ve boşanmaya yol açar.


 5. Birbirlerini Kabul Etmek

Eşimiz sizinle mutlu etmek için yaptığınız küçük şeyleri takdir etmeyi bıraktığında, nihayetinde kendimizi kabul edilmemiş gibi hissediyoruz. Ve çoğu kadın doğrudan boşanma konuşmasına gitmeyecek olsa da, denedikten ve tekrar denedikten sonra, sonunda kalan tek seçenek boşanmak oluyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Burcunuza Göre Aşktan Ne Bekliyorsunuz?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu