Kimdir

Korhan Saygıner Kimdir, Kaç Yaşında? Korhan Saygıner Hayatı ve Biyografisi

Zuhal Topal’ın eşi olan Korhan Saygıner Kimdir? merak edilmekte. Bir dönem vatandaşlıktan çıkarıldı haberleri ile gündeme gelen Korhan Saygıner ile Semih Saygıner kardeş mi? araştırılıyor. 12 yıldır şarkıcı ve müzisyen olarak hayatına devam eden Korhan Saygıner Kaç Yaşında? Gelin birlikte Korhan Saygıner Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Korhan Saygıner Kimdir?

2005 Yılında ilk albümü Yaz Beni ile müzik piyasasındaki yerini almış özellikle İstemiyor ve Yaz Beni şarkıları dikkat çeken Korhan Saygıner, Zuhal Topal ile Ünlü oyuncu ve sunucu Zuhal Topal ile 27 Ağustos 2008 yılında evlendi. son günlerde merak edilen Korhan Saygıner hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

4 kardeş olan Müzisyen Korhan Saygıner, ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. Korhan Saygıner Ünlü sunucu Zuhal Topal ile 27 Ağustos 2008 yılında İstanbul Sarıyer Yeniköy’de bulunan Sait Halim Paşa Yalısı’nda evlenmiştir. Aslen İzmir Karşıyaka’ lı dır.

1994 yılında kazandığı üniversite eğitimini 2000 yılında tamamlayıp mühendis diplomasını aldı ancak müziğe olan sevgisi ağır bastı. Okul döneminde arkadaşlarıyla kurduğu ve yerli yabancı şarkılar söyleyip gitar çaldığı müzik grubundan ayrıldı.

Şan dersleri alan Saygıner, sahnedeki performansı ve besteleriyle dikkat çekti. Sony Bmg Music etiketiyle ‘Yaz Beni’ adlı ilk albümünü 2005’in mayıs ayında çıkardı. 2005 yılındaki Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan ‘My Number One’ adlı şarkının bestecisi Christos Dantis ile ortak bir şarkıya imza attı. Türk Böbrek Vakfı’nın organ bağışı kampanyasına destek amacıyla yaptığı ‘Bir Işık da Sen Tut’ isimli besteyle saygın ödülleri toplayan Korhan, Sezen Aksu’nun unutulmaz eseri ‘Tükeneceğiz’ i ülkemizin önemli yorumcularından Funda Arar ile birlikte seslendirerek te şarkıcılıkta ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

2011 yılında “Demek ki” albümüyle tekrar geri dönen Korhan Saygıner, albümün adını veren “Demek ki” ve Soner Sarıkabadayı bestesi olan “Seninse Döner Gelir” isimli parçayı kliplendirdi. Son 10 senedir yurt dışında özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti otellerinde sahne alan Korhan Saygıner, halen hafta sonları Kıbrıs programlarına devam ediyor. Ancak Saygıner’in KKTC vatandaşlığı 2018’in mayıs ayında iptal edildi.

👉 Turgut Kazan Kimdir, Kaç Yaşında? Turgut Kazan Hayatı ve Biyografisi


Korhan Saygıner Hayatı ve Biyografisi

Aslen İzmir Karşıyakalı olan Korhan Saygıner, ailenin en küçüğü olarak 9 Ağustos 1976 tarihinde dünyaya geldi.

2005 Yılında ilk albümü Yaz Beni ile müzik piyasasındaki yerini almış özellikle İstemiyor ve Yaz Beni şarkıları dikkat çekti. En son olarak Türk Böbrek Vakfı’nın organ bağışı kampanyasına destek amacıyla yaptığı “Bir Işık da Sen Tut” isimli besteyle ödül aldı.

Zuhal Topal’la evliliğinden Lina adında bir kız çocuğu bulunan Korhan Saygıner, Zuhal Topal’la Sofrada’nın yapım şirketi Dual Yapımın da sahibidir.

İnstagram 👉 Korhan Saygıner

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu