Gündem

Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Aşı Karşıtları

Covid-19 hayatımıza girdikten sonra tüm bütün dengeler değişti. Korona vakaları yeri geldi çok arttı yeri geldi nerdeyse bitti diyecek duruma geldik. Korona için aşılar çıkmaya başladı ve kimisi de aşının etkili olmadığını hatta ve hatta aşının tamamen öldüreceğini savunup paylaşımlar yaparak aşı olmadılar ve maalesef ki koronavirüse yenik düşüp hayatlarını kaybettiler. Bizlerde Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Aşı Karşıtlarını sizler için makalemizde derledik.

 

Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybeden Aşı Karşıtları

Sakarya’da ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan doktor 50 yaşındaki Hasan Feyzi Katıöz de aşı yaptırmayıp koronavirüsten hayatını kaybedenler arasında.

Aşı olmayan ve koronavirüs tedavisi gören Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı İlhami Atılgan geçtiğimiz aylarda vefat etti.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Türkoğlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ramazan Şadet Güvercin’in aşı karşıtı paylaşımları dikkat çekiyordu. Koronavirüs teşhisiyle 2 Ekim’de hastaneye kaldırılan Güvercin hayatını kaybetti.

Denizli Son Nokta internet sitesinin sahibi olan ve aşı karşıtı söylemleriyle gündeme gelen Erol Kes de Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

İngilizce öğretmeni olan 35 yaşındaki Alaattin Gülbey, aşı karşıtı olduğu için yaptırmadı ve hayatını kaybetti.

Hayy Kitap’ın sahibi Tevfik Rauf Baysal da Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Kendisini aşı olmamaya Dr. Ümit Aktaş’ın ikna ettiği ileri sürüldü.

Adana’da hastanede koronavirüs tedavisi gören sanayici Ahmet Haydar Gül (46) ile ağabeyi Ali Gül (49), hayatlarını kaybetti. Kardeşlerin aşı yaptırmadıkları ortaya çıktı.

Kırşehir’de çalışan 49 yaşındaki Patoloji Uzmanı Murat Tad da koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kurtarılamadı.

Sakarya’da sosyal medya hesabından aşı karşıtı paylaşım yaparak, aşı olan kişilere ‘kobay’ ve ‘mal’ diye hitap eden ve bir süre sonra koronavirüse yakalanan kaleci antrenörü Hüsnü Mutlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ordu’da Mustafa Altıntaş, annesi Hamide Altıntaş ve anneannesi Ayşe Yılmaz, 3 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti. Aile fertlerinin aşı yaptırmadıkları belirtildi.

Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan 26 yaşındaki Lale Duran, yakalandığı koronavirüsüne yenik düşerek hayatını kaybetti. Ailesinde tek aşısız birey olduğu öğrenilen Duran’ın evine gelen aşı ekibini 3 kez reddettiği ortaya çıktı.

Yakın çevresine aşı için ‘bunlar tuzak’ diyen ve aşı olmayı reddeden Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde restoran işleten 38 yaşındaki Onur Öztürk Hacıosmanoğlu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Hacıosmanoğlu, “Arkadaşlar aşınızı mutlaka yaptırın. 5. Gündür ölmekten beter durumdayım ve hastanede tedavim devam ediyor her an ölmek gibi bir şey bu lanet vürüs, kendinizi ailenizi düşünün ve bir dakika bile kayıp etmeden aşı randevusu alın çok zor bir illet her an acı çekerek ölüp ölüp diriliyorsunuz. Birde yoğun bakımdakiler boğazları delineneler mi istersin her şey çok kötü çok. Hemen aşı yaptırın gelip sizi bulacak aksi halde vakalar zaten zirvede sıra sizde’ mesajını paylaştı.

Aşı karşıtı olduğu iddia edilen Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Kemal Ege, Covid-19 nedeniyle öldü.

69 yaşındaki Eczacı Cemile Berra Tüfekçibaşı “Koronavirüs aşısı 2 yıl sonra öldürüyor. Sakın aşı olmayın” dedikten 1 hafta sonra yaşamını yitirdi.

Kırıkkale’de İsmail Üstüner İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Tahsin Tunç yapılan tüm müdahalelere rağmen


➡Diğer gündem haberleri için TIKLAYINIZ


Öğrenci Gündemini Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Ederek Güncel Bilgilere Daha Hızlı Bir Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Gündemi: Instagram

Öğrenci Gündemi: Twitter

Öğrenci Gündemi: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu