Gündem

KPSS Dershane Fiyatları 2024 – Ön lisans – Lisans

KPSS Dershane Fiyatları 2024 – Ön lisans – Lisans. 2024 KPSS Ön lisans ve Lisans sınavına katılacak adaylar için bu makalemizi hazırlardık. Dershaneler KPSS adayları için hazırladıkları özel KPSS programları ile adayların başarılarını arttırabilmektedir. Evde disiplinli ve yeterli seviyede çalışamayanlar için KPSS kursları en iyi seçenektir.

KPSS Dershane Fiyatları 2024 – Ön lisans – Lisans

Dershaneler sınavlara hazırlanan öğrencilerin düzenli çalışmasını, eksiklerini gidermesi ve sınav başarısını arttırmasını hedefleyen kurumlardır. KPSS dershane fiyatları katılmak istediğiniz program, ders saati, verilen ek kaynaklar, öğretmenlerin uzmanlık derecesi gibi birçok faktöre göre değişmektedir. Dershane seçiminde en çok dikkat etmeniz gerekenlerden birisi Öğretmenlerin alanında uzman olmasıdır. Bunun yanı sıra yardımcı kaynaklar yani size ücretsiz olarak verilen konu anlatım ve test kitapları da önemlidir. Dershane seçimi yaparken bu etkenleri göz önünde bulundurmalısınız.

KPSS’ye hazırlananlar için hazırlanan eğitim programı mezuniyet durumuna ve branşa göre değişiklik gösterse de genellikle 7 ile 9 ay arası sürmektedir.

KPSS dershane fiyatları Genel Kültür, Genel Yetenek sınavına girecek adaylar için daha uygun oluyor. Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, Öğretmenlik, işletme ve iktisat gibi derslerin verildiği KPSS kurslara daha yüksek fiyatlar istenilmektedir.

2024 yılında KPSS Ön lisans ve Lisans Genel Kültür- Genel Yetenek kapsamındaki dershaneler 5 bin TL ile 15 TL arasında değişmektedir. Eğitim Bilimleri, Alan bilgisi kapsamındaki dershanelerin fiyatları ise 10 bin TL ile 20 bin TL arasında değişmektedir. Dershane fiyatları kurumun sunduğu özel ders, ek ders ve etüt gibi hizmetlerle artmaktadır. Bu nedenle gitmek istediğiniz dershanelerden sunduğu hizmetler ve fiyat konusunda bilgi almanız an sağlıklısıdır.

Dershanelerin öğrencilere sundukları imkanlar ile fiyatları değişse de ülke genelinde ortama dershane fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • KPSS Ortaöğretim, Önlisans: 5 bin TL ile 12 bin TL arası
  • KPSS Lisans (Genel Kültür – Genel Yetenek): 5 bin TL ile 15 bin TL arası
  • KPSS AÖBT ve branş sınavları: 8 bin TL ile 20 TL arası  

Tekrar belirtmek isterim ki bu fiyatlar dershanelerin sunduğu imkanlara göre değişiklik göstermektedir.


KPSS İçin Dershaneye Gitmeye Gerek Var mı?

Evde veya okulu devam ederken düzenli çalışamayanlar için bence en iyi tercih dershanelerdir. KPSS, kamu kurumlarına personel alımı için kullanılan bir sınavdır ve bu nedenle yüksek rekabet içerir. Sınavda başarılı olmak isteyen adaylar, KPSS konularını iyi öğrenmek ve sınav teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak için çeşitli kaynaklar ve materyaller kullanırlar.

Dershaneler, KPSS’ye hazırlanan öğrencilere konu anlatımları, testler ve denemeler gibi çeşitli materyaller sunar. Ayrıca, dershanelerdeki öğretmenler, öğrencilere sınav teknikleri konusunda bilgi verir ve sınavda zamanlarını nasıl daha verimli kullanabileceklerine dair stratejiler sunarlar.

KPSS’ye hazırlanan herkesin, dershaneye gitmesi gerekli değildir. Bazı adaylar, kendi ihtiyaçlarına uygun kaynaklar ve materyaller kullanarak da sınav için başarılı bir şekilde hazırlanabilirler. Örneğin Youtube’da uzman hocalar tarafından hazırlanan tüm derslerde konu anlatımları ve soru çözümleri vardır. Kendinize bir ders çalışma programı hazırlayarak dershaneye gider gibi Youtube üzerinde çalışabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KPSS Youtube En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

👉 KPSS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 KPSS Konu Takip Çizelgesi PDF İndir

👉 En İyi KPSS Çalışma Kaynakları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu