Gündem

KPSS Sınav Görevli Ücretleri 2022 – KPSS Gözetmen Ücreti Ne Kadar?

KPSS Sınav Görevli Ücretleri 2022. ÖSYM-KPSS sınavının sağlıklı işlemesi için öğretmelere çeşitli görevler vermektedir. Öğretmenlerin sınavlarda görev almasına sınav görevi deniyor. Peki KPSS sınav görevi ücreti ne kadar? 2022 KPSS gözetmen-yedek gözetmen-salon başkanı sınav görevi ücreti kaç TL? Gelin hep birlikte KPSS sınavında görev almak isteyen öğretmenlerin en çok merak ettiği bu soruların yanıtlarını öğrenelim.

KPSS Sınav Görevli Ücretleri Ne Kadar?

2022 KPSS sınavında sınav görevi almak isteyen öğretmenler ve kamu personelleri 2022 KPSS sınav görevli ücretlerinin ne kadar olacağını merak ediyor. 2022 Temmuz ayında milyonlarca memur, emekli ve asgari ücretlinin maaşına zam yapılacak. Öğretmenler de zamlı maaşlarını merakla beklemeye başladı. Temmuz ayında öğretmenlere yüzde 42 oranında bir zam yapılması bekleniyor. Öğretmenler zamlı maaşlarını hesaplarken bir yandan da ÖSYM sınav görevli ücretlerinin ne kadar olduğunu merak ediyor. ÖSYM sınav görevli ücretlerine de yüzde 40 oranı da bir zam yapılması bekleniyor. 2022 ÖSYM zamlı sınav görevli ücretleri henüz netleşmedi. Ancak 2022 yılında gözetmen sınav görevli ücretinin 350 TL’yi geçmesi bekleniyor. ÖSYM yedek gözetmen ücretinin de 300 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

ÖSYM sınav görevli ücretlerine (gözetmen, yedek gözetmen, salon başkanı) 2022’nin ikinci 6 ayından itibaren zam yapılacak.


KPSS Sınav Görevli Ücretleri 2022

ÖSYM güncel sınav görevli ücretleri aşağıdaki gibidir:

  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Gözetmen: 265 TL
  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Yedek Gözetmen: 228 TL
  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Yardımcı Engelli Gözetmen: 397TL
  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Salon Başkanı: 315 TL 
  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Bina Sınav Sorumlusu: 590 TL
  • ÖSYM Yardımcısı Sınav Görevli ücreti Bina Sınav Sorumlusu: 396 TL 
  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Bina Yöneticisi: 396 TL 
  • ÖSYM Sınav Görevli ücreti Bina Yöneticisi Yardımcısı: 315 TL

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu