Kimdir

Kurtlar Vadisi’nin Tuncay Kantarcı-Deve Tuncay’ı Osman Wöber Kimdir? Osman Wöber Neden Öldü? Osman Wöber Hayatı ve Biyografisi

Kurtlar Vadisi’nin Tuncay Kantarcı-Deve Tuncay’ı Osman Wöber Kimdir?. Bir dönem izleyicileri ekran başına kitleyen dizilerden olan Kurtlar Vadisi dizisinde Tuncay Kantarcı Deve Tuncay rolüne hayat veren Osman Wöber Hayatını kaybetti? Bunun üzerine Osman Wöber Neden Öldü? Osman Wöber Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti? araştırılıyor Gelin birlikte Osman Wöber Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Kurtlar Vadisi’nin Deve Tuncay’ı Osman Wöber Hayatını Kaybetti

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle bilinen Osman Wöber öldü haberleri sosyal medyada yer aldı. Ünlü oyuncunun sevenleri sosyal medya üzerinden baş sağlığı mesajları iletiyor. Oyuncu arkadaşı Zafer Algöz Twitter hesabından ”Sevgili arkadaşımız Osman Wober’ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce.Çok üzgünüm başımız sağolsun” mesajını yayınladı.

27 Şubat 1960’da Ankara’da dünyaya gelen Osman Wöber’in kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti öğrenildi.

👉 Şinasi Yüzbaşıoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 


Osman Wöber Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Osman Wöber 27 Şubat 1960’ta Ankara’da dünyaya geldi. Babası Avusturyalı olan oyuncu ve yönetmen Wöber, Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle tanındı.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan Kamyon’un yönetmenliğini yaptı.[2] Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber’in eşidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu