Bilgi Arşivi

Kuyumcular Cumartesi Kaça Kadar Açık? Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2024

Kuyumcular Cumartesi Kaça Kadar Açık? Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2024 yılına girerken en çok merak edilenler arasında yer aldı. 2024 yılına yeni girdiğimiz bu günlerde Kuyumcular Sabah Kaçta Açılıyor, Kaç ta Kapanıyor? Özellikle Kuyumcular Cumartesi Kaça Kadar Açık? merak edenler için bu yazımızda Kuyumcular Kaç Gün Açık ve 2024 çalışma saatlerini araştırdık.

Kuyumcular Cumartesi Kaça Kadar Açık?

Özellikle düğü zamanlarında yada hediye için ve bazen de yatırım içinde sıklıkla uğradığımız Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2024 yılında merak edilmekte. Değerli madenlerin alım satımını yapan Kuyumcular; aynı zamanda takı, ziynet, süs eşyası, hediyelik eşyalar ve daha bir çok değerli eşya alıp satarlar. Değerli metal ve taşlardan bilezik, küpe benzeri süs eşyaları yapılır ve kadınlar tarafından da oldukça rağbet görmektedir.

Öncelikle belirtelim ki Kuyumcu çalışma saatleri her il ve ilçe Kuyumcular Derneği tarafından belirlenmektedir. Kuyumcular bu saatlere katılmalı. Kuyumcular sabah 9:00’dan itibaren akşam saat 19.00’a kadar açıktır. Kuyumcular hafta sonu sadece Cumartesi günleri 18:30 a kadar hizmet verirler. Yine standart çalışma saatleri içerisinde açık durumdadırlar. Ancak Pazar günü tüm kuyumcular kapalıdır. Bunun asıl sebebi de piyasaların kapalı olmasından kaynaklanmaktadır.


Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2024

Tüm değerli madenlerin alım satımı yapan kuyumcular yatırım amaçlı iletişime geçilirken aynı zamanda, özel tasarım takı ve her türlü ziynet için de en uğrak yerlerden biridir. Bilezik kolye küpe gibi madeni takıları alırken yüksek fiyata alır, satarken işçilik parası da hesaplanarak daha ucuza satışını yaparsınız. Alınan kolye, bilezikler eritilerek yeniden işçilikle yeni hal alır. Kuyumculukta en büyük işlem hacmine sahip olan yer Kapalı Çarşı’dır. Sektörün önde gelen altın kuyumcuları burada hizmet vermektedir.

Kuyumcuların çalışma saatleri her il ve ilçemizde kuyumcular derneği tarafından belirlenir. Kuyumcular bu saatlere uymak durumundadırlar. Kuyumcular sabahları saat 09:00 itibariyle hizmet verirken, akşamları da saat 19:00’a açıktırlar.

Kuyumcular , Hafta İçi, Hafta Sonu Açılış ve Kapanış Saatleri 2024

  • Pazartesi 08:00-18:30
  • Salı 08:00-18:30
  • Çarşamba 08:00-18:30
  • Perşembe 08:00-18:30
  • Cuma 08:00-18:30
  • Cumartesi 08:00-18:30
  • Pazar Kapalı

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Getir Saat Kaça Kadar Açık

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu