KYK

KYK Beslenme Yardımı Kimlere Verilir? KYK Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?

KYK Beslenme Yardımı Kimlere Verilir? KYK Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü yurtlarında barınan Üniversite öğrencilerine barınma, yeme, içme ve güvenlik hizmeti sunmaktadır. KYK yurtların yeme, içme hizmeti olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektir. KYK yurtlarında kalan öğrencilere sağlıklı ve dengeli beslene bilmeleri için beslenme yardımı verilir. Gelin hep birlikte KYK beslenme-yemek yardımı hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

KYK Beslenme Yardımı Nedir?

KYK yurtlarında kalan öğrencilere kurumca dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için lokanta-kantin hizmet yerleri bulunmaktadır. Yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az %35 oranında indirimli olup mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu yurt yöneticileri ve diyetisyenler tarafından devamlı kontrol edilmektedir. Öğrencilerimize yemekler çoktan seçmeli olarak verilmektedir.

KYK beslenme-yemek yardımı: KYK yurtlarında kalan öğrencilere verilen yemek yardım parasıdır. Beslenme yardımı KYK yurtlarında sabah ve akşam yemeklerinde geçerlidir. KYK beslenme yardımını geçen tutarda yemek aldığınızda üzerini ödemek zorunda kalırsınız.

Örneğin: Akşam yemeği beslenme yardımı 11 TL siz akşam yemeğinde 20 TL’lik yemek aldığınızda 9 TL’yi ödemek zorunda kalırsınız.

Beslenme yardımı gün için kullanabilirsiniz. Yani dün yemek yemedim bugün iki gün yemek alabilirim olayı yoktur.


KYK Beslenme Yardımı Kimlere Verilir?

KYK beslenme yardımı KYK yurtlarında kalan tüm öğrencilere verilir. Yani KYK yurdunda kalıyorsanız otomatik olarak beslenme yardımından faydalanabiliyorsunuz.


KYK Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?

KYK beslenme yardımı almak için ekstra bir başvuru ya da işlem yapılmasına gerek yoktur. KYK yurduna kayıt yaptıran tüm öğrenciler beslenme yardımından faydalanabilmektedir.


KYK Beslenme Yardımı 2024 Ne Kadar?

 KYK Beslenme Yardımı 2023-2024 yılında:

Kahvaltı için (günlük) 40-TL
Akşam yemeği için (günlük) 80-TL
Toplam günlük yemek yardımı 120,00 TL
Toplam aylık yemek yardımı 3.600 TL

 


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Yemek Ücretleri 

👉 KYK Yemek Saatleri 

👉 KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu