KYK

2024 KYK Burs ve Kredi Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

2024 KYK Burs ve Kredi Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?. Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs ve kredi alan üniversite öğrencilerinin Yatay Geçiş veya Dikey Geçiş yapmaları durumunda burs veya kredilerinin kesilmemesi için nakil yapmak zorundadır.

KYK Burs ve Kredi Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs başvuruları yaparken imzaladığınız taahhüt gereğince eğitim durumundaki değişikleri en geç bir ay içerisinde Kredi Yurtlar Müdürlüğüne bildirmekle yükümlüyüz. En geç bir ay içerisinde eğitim durumumuzdaki değişiklikleri bildirmediğiniz taktirde burs veya krediniz kesilir.

KYK Burs/Krediniz YÖKSİS (Yükseköğretim Bilgi Sistemi) eğitim bilgileriniz güncel değilse’de KYK burs/krediniz kesilir. Bu tarz durumlarda kyk burs / kredi nakil başvurusu yapmak zorundayız.

  1. E-Devlet giriş yapınız.
  2. Kurumlar sekmesinden Gençlik ve Spor Bakanlığı – Burs/ Öğrenim Kredisi İşlemleri – Kredi/ burs nakil başvurusu sekmesini tıklayınız ve nakil işleminizi gerçekleştiriniz.
  3. Linki tıklayarak KYK Burs ve Kredi nakil işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz.

KYK burs ve kredi nakil başvurunuzu yaptıktan sonra Kredi Yurtlar Müdürlüğü incelemesi bir ayı bulabilir. Başvuru yaptınız aydaki bursunuz diğer aya sarkabilir. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından KYK Burs ve Kredi Nakil Başvurusunuz değerlendirildikten sonra öğrenim durumunuz kontrol edildikten sonra ödemeleriniz devam etmeye başlar.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu