KYK Kredi Borçlarına İndirim ve Erteleme Geliyor..!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanan 62 maddenin yer aldığı torba yasa taslağında, KYK borçlarında indirime gidilmesi ve erteleme uygulanmasını içeren madde de yer aldı.

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi taslağı, görüş alınmak üzere sivil toplum kuruluşlarına gönderildi. Toplam da 62 tane maddeden oluşan yasa taslağı farklı konularda düzenlemeler içeriyor. Bu düzenlemeler arasında, üniversite öğrencilerinin aldığı KYK kredilerine ilişkin madde de yer aldı. Torba yasaya, KYK borçları için indirim ve erteleme uygulanmasını öngören madde eklendi.

Öğrenim Kredi Borçları Nasıl Hesaplanıyor ?

Kurumdan kredi alan öğrencilerin borcu, kredilerinin verildiği tarihten öğrenim süresi bitimine dek geçen süre ya da herhangi bir neden ile kredilerinin kesildiği tarihe dek; kredi olarak verilen miktarlara, Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki (Yİ-ÜFE) artışlar uygulanarak bulunan miktarın ilave edilmesi suretiyle hesaplanmaktadır.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

En İyi 10 Ağır Çekim Video Uygulaması

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478