Gündem

KYK Kredi Borcum Değişmedi: KYK Kredi Faizleri Ne Zaman Silinecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “KYK kredi geri ödemelerindeki faizler silinecek, Sadece ana para geri ödenecek” açıklamasından sonra KYK kredisinin son durumunu kontrol eden borçlular, KYK kredi borçlarının değişmediği gördü. Peki KYK Kredi Faizleri Ne Zaman Silinecek? 

KYK Kredi Faizleri Ne Zaman Silinecek?

KYK kredi faizleri silme işlemleri yapılacak olan yasal düzenlemeden sonra başlayacak. Alınan kredilerin üretici fiyat endeksi (ÜFE) farkına göre belirlenip geri ödeme tablosu da kamu alacaklarına göre düzenlendiği için sadece anaparanın ödenmesiyle ilgili süreç, yasal düzenlemeden sonra başlayacak.

Yasa yürürlüğe girer girmez rakamlar yenilenecek ve ÜFE farkı silinecek. Başkan Erdoğan’ın bu yöndeki açıklamasının ardından anapara dışındaki farkın tahsil edilmemesi ve askıya alınması için il ve ilçe müdürlüklerine talimat gönderildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konuyla ilgili önümüzdeki günlerde bilgilendirme amaçlı açıklama yapacak.

Edinilen bilgilere göre düzenlemeyle ilgili olarak, icralık olanların borçlarının anapara üzerinden yapılandırılması,
ödemelerin 2 yıl sonra başlayacağı koşulunun kaldırılması, peşin veya taksitli ödeme tablosu gibi seçenekler üzerinde duruluyor.👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu