KYK

KYK Yurdunda İzin Alınca Aileye Haber Verilir mi?

KYK Yurdunda İzin Alınca Aileye Haber Verilir mi? KYK yurtlarında konaklayan öğrencilerin en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor. KYK yurtlarında konaklayan öğrencilere bir dönem içinde 30 gün izin hakkı verilir ve izin alma işlemleri genciz.biz.kyk.gov.tr adresi üzerinden yapılır.

KYK Yurdunda İzin Alınca Aileye Haber Verilir mi?

KYK yurtlarında barınan öğrencilere, yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (Cumartesi-Pazar), diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç, bir öğretim yılında toplam 30 güne kadar izin verilebilmektedir.

Belgelendirilmek kaydıyla; nöbet, kurs, staj, uygulamalı eğitim vb. faaliyetlere katılan öğrenciler, söz konusu eğitim faaliyetleri süresince; derslere sürekli devam etmek zorunluluğu bulunmayan öğrenciler ise, devam zorunluluğu bulunmayan süreler için “özel izin”li sayılır ve bu süreler öğrencinin izin süresinin hesabında dikkate alınmaz.

Yukarıdaki yönetmeliğe hafta sonları, resmi tatiller, özel izinler hariç bir öğretim yılında 30 gün izin alabilirsiniz. KYK yurtlarında hafta sonları aldığınız izinler 30 güne dahil değildir.

KYK yurtlarında kalan öğrencilere tanınan 30 gün izin hakkını doldurduğunuz taktirde sistem izin talebinize onay vermez. Bu nedenle izin alamazsınız. İzin almadığınız halde KYK yurduna gitmezseniz ilk olarak uyarı cezası alırsınız ve ailenizi durum bildirilir. Tekrar etmeniz halinde yurt yönetmeliğine uymadığınız için yurttan atılırsınız.

Bu bilgileri verdikten sonra gelelim şimdi ‘KYK Yurtlarında İzin Alırsam Aileye Haber Verilir mi?‘ sorusunun yanıtına:

KYK yurtlarında kalan öğrenciler izin işlemlerini genciz.biz.kyk.gov.tr adresi üzerinden yapmaktadır. GSBBİZ üzerinden izin alma işlemi yaptığınız taktirde ailenize haber verilmez.

Ancak GSBBİZ üzerinden izin almazsanız ve yurda girmezseniz ailenize haber verilir.


👉 KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri 2024

👉 KYK Yurt Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

👉 KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu