KYK

KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır?

KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır?. KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasından sonra faklı nedenlerden dolayı KYK yurt nakil işlemleri yapmak isteyen arkadaşlarımız için bu makalemizde Online KYK yurt nakil işleri nasıl yapılır? sorusunu yanıtlayacağız. KYK yurt nakil başvurusunda bulunmak için herhangi bir başvurusu şarttı yoktur. Farklı nedenler sunarak geçmek istediğiniz yurtta boş kontenjan varsa nakil işleminiz yapılır.

KYK Yurt Değiştirme Şartları Nelerdir? 

KYK yurt değiştirme nakillerinde öncelikli durumlar bedensel engeli olanlar, okula mesafe durumu uzak olanlar, kardeş durumu gibi etkenler baz alınarak değerlendirilir. Nakil istenen yurdun boş kontenjan durumu da yurt değiştirme aşamasında önemli bir etkendir. Bunların dışında KYK yurt değiştirmek için spesifik ön şartlar yoktur. Bulunduğu yurtta belli sebeplerden ötürü rahat olmayan her öğrenci KYK yurt değiştirme talebinde bulunabilir.

KYK Yurt Nakil İşlemleri Online Nasıl Yapılır?

KYK yurt nakil işlerinizi online olarak gencizbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Adrese gittiğinizde ana sayfada bulunan yurt işleri menüsüne girerek yurt nakil işleri menüsünde nakil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KYK yurt nakil işlemleri GSB tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Başvuru tarihleri dışında sisteme giriş yapılamamaktadır.

Yurt nakil işlemleri tarihleri dışında nakil işlemi yapmak için Yurt Müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. Burada önemli nokta nakil istediğiniz yurtta boş kontenjan olmasıdır. Nakil işlemi öncesi gitmek istediğiniz yurtta boş kontenjan olup olmadığını araştırıp başvuruda bulunmanız daha iyi olacaktır.

KYK Yurt Değiştirme Dilekçe Örneği

KYK yurt değiştirme başvurusu için kurum öğrenciden imzalı dilekçe talep etmektedir. Bu durumda kullanabileceğiniz KYK yurt değiştirme dilekçe örneğini inceleyerek dilekçenizi yazabilirsiniz.

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

YÜKSEKÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Ankara

………………Üniversitesinin, …………………..Fakültesi,…………………Bölümü, ………………..Sınıf, …………………….Numaralı öğrencisiyim.

………../………./…… tarihi kayıt hakkı kazanmış olduğum ………………………Yurt Müdürlüğünün, kayıtlı olmuş olduğum üniversiteye uzak olmasından ötürü ……………………… Yurt Müdürlüğüne naklimin ivedilikle gerçekleştirilmesini istiyorum.

Bu hususta gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

……../……/………

İmza

Ad Soyad

Adres:

T.C. No:

Telefon No:

E-Posta:

Ekler:

Kayıtlı bulunan üniversiteye ait öğrenci belgesi (1 adet)

Kayıtlı olunan yurdu gösteren belge (1 adet)

Yurt nakil işleri bu şekilde ilerlemektedir. Aklınıza takılan bir soru varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

İl İl KYK Yurtları Listesi Adresi ve Telefon Numaraları

Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu