Gündem

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Nereden Öğrenilir?

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Nereden Öğrenilir?. Kredi ve Yurtlar Kurumunun sağladığı yurt imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler kurum tarafından açıklanan başvuru tarihleri içinde başvurularını gerçekleştirir. KYK yurt başvuru işlemleri son başvuru tarihinden sonra en geç 15 gün içinde açıklanmaktadır.

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Öğrenme

KYK yurt başvuru sonuçları, kurunca açıklanan son başvuru tarihinden itibaren 15 gün içinde açıklanmaktadır. KYK yurt başvuru sonuçları Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası ve e devlet üzerinden burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yaparak yerleşip, yerleşmediğiniz öğrenebilirsiniz.

KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler  yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi üzerinden YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlamaları gerekmektedir. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu bulunmuyor.

Yurtta barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi, öğrenci belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu