KYK

KYK Yurt İzin Alma 2024: Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Yurt İzin Alma 2024: Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?. KYK yurtlarında barınan öğrenciler Genciz Biz üzerinden birçok işlemi online olarak yapabilmektedir. KYK yurtlarında barınan öğrenciler Genciz Biz uygulaması üzerinden KYK yurt izin alma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda burs başvurusu, yurt ve burs başvurusu işlemlerini ve yurt kayıt borç ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

KYK Yurt İzin Alma 2024

KYK yurtlarında barınan öğrenciler için KYKNET uygulaması üzerinden hizmet gösteren Genciz Biz Uygulaması öğrencilerin bireysel işlemleri için büyük kolaylıklar sağlıyor. KYK yurtların kalan öğrencilerin en çok merak ettikleri konular arasında Genciz Biz Uygulaması üzerinden İzin alma işlemlerinin nasıl yapıldığıdır? Gelin hep birlikte nasıl yapılacağını öğrenelim..


Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Genciz biz uygulamasına girişi hem mobil akıllı telefonlardan hem de bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet ile giriş yaparken bir sorunla karşılaşırsanız bu muhtemelen cihazınızdan kaynaklıdır. Başka bir cihazda bu işlemi yapmayı deneyebilirsiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde KYK’nın öğrencilere sunduğu Genciz Biz uygulamasına giriş için e-DEVLET yöntemini kullanabilirsiniz. Peki, e-Devlet Genciz Biz (KYKNET) uygulamasına nasıl giriş yapılmaktadır. İşte, bilinmesi gereken detaylar…

Genciz Biz sitesine giriş yapmak için Tıklayınız

Genciz Biz sitesine giriş yaptığınızda sayfanın üst kısmında yer alan e-Devlet ile Giriş kısmına tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında ise sistem sizi otomatik olarak e Devlet giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada T.C Kimlik No ve şifre yeri doldurularak giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra KYKNET Genciz Biz sitesinin Ana ekranı karşınıza gelecektir. Sol kısımda yer alan “İzinler” kısmına tıklamanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu