Gündem

KYK Yurtlarında Beslenme Yardımı 1800 TL’ye Yükseltildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe de yapılan Kabile toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “KYK yurtlarında öğrencilere verilen beslenme yardımını 2.5 kat arttırarak aylık 1. 800 liraya yükseltiyoruz” dedi. 2022-2023 Eğitim-öğretim döneminde KYK yurtlarında kalan öğrenciler 1.800 TL beslenme yardımı alacak.

Beslenme Yardımı 1800 TL’ye Yükseltildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabile toplantısı sonra açıklamalarda bulundu. İşte açıklamalardan başlıklar:

Yurt kapasitemizi 182 bin yataktan 850 bin yatağa çıkartarak hiçbir gencimizin barınma sorunu yüzünden eğitimin den mahrum kalmamasını sağlamanın gayreti içindeyiz. 14 Eylül’de 105 yurt binamızın daha açılışını yaptık.

Kredi ve burs konusunda da Türkiye, dünyanın en ileri sosyal devlet uygulamasına sahip ülkesidir. Kredi ödemelerinin sadece ana para üzerinden yapılabilmesine ilişkin düzenleme Ekim ayında Meclis gündemine de gelecektir.

Öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. Ek yerleştirmelerin devam ettiği ve fiyatlarını değiştirmediğimiz yüksek öğrenim yurdunda kalan öğrencilerimize vermiş olduğumuz beslenme yardımını günlük 25 kiradan 60 liraya çıkarıyoruz. Böylece beslenme yardımını iki buçuk katlık bir artışla aylık bin 800 liraya yükseltiyoruz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu