Lise

LGS Sınavında Fotoğraflı Kimlik Kartı Zorunlu mu 2025 – LGS Sınavına Eski Kimlik ile Girilir mi?

LGS Sınavında Fotoğraflı Kimlik Kartı Zorunlu mu 2025 – LGS Sınavına Eski Kimlik ile Girilir mi?. Liselere Giriş Sınavı (LGS) sınavına hazırlanan adayların en çok merak ettiği LGS Sınavında Fotoğraflı Kimlik Kartı ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

LGS Sınavında Fotoğraflı Kimlik Kartı Zorunlu mu 2025

2025 yılında yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek. 8’inci sınıfta okuyan öğrencilerin tümünün sınav için başvuruları otomatik olarak yapıldı. Zorunluluk olmadığı için isteyen öğrenciler sınava girecek.

2024 LGS başvuru kılavuzuna göre sınava girecek öğrencilerin yanlarında fotoğraflı kimlik belgesinin olması gerektiği yazıyor. Aslında bu ifade her yıl kılavuzda yer alıyor ve fotoğraflı kimlik de sınava girmek için zorunluluk taşımıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na göre sınava giren öğrencinin kimlik kartında fotoğraf olması şartı bulunmuyor. Öğrencinin TC kimlik numarasının yazması yeterli.

Ayrıca öğrenciler, nüfus müdürlükleri tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu karekodlu geçici kimlik belgesi/TC kimlik kartı talep belgesi ile sınava girebilecek.


LGS Sınavına Eski Kimlik ile Girilir mi?

Birçok LGS öğrencinin nüfus cüzdanında fotoğraf bulunmuyor. Aslında bu ifade her yıl kılavuzda yer alıyor ve fotoğraflı kimlik de sınava girmek için zorunluluk taşımıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB)’den yapılan açıklamada “Kimlik kartında fotoğraf olması şartı bulunmuyor. Kimlik belgesinde öğrencinin TC kimlik numarasının yazması yeterli.” denildi.

Ayrıca öğrenciler, nüfus müdürlükleri tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu karekodlu geçici kimlik belgesi/TC kimlik kartı talep belgesi ile sınava girebilecek.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 LGS Kaç Dakika 2025, Kaç Soru?

👉 8. Sınıf LGS Çıkmış Sorular ve Çözümleri PDF (Derslere Göre)

👉 LGS 1. Oturum ve 2. Oturum Arası Kaç Dakika?

👉 LGS’de 1 Soru Kaç Puan Getirir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu