Yaşam

Limona Karanfil Batırmak Ne İşe Yarar? Faydaları Neler?

Limona Karanfil Batırmak Ne İşe Yarar? Faydaları Neler?. Yüksek oranda C vitamini içeren doğan antibiyotik olan limon soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı vücut direncini arttır. Meyvesi, suyu, kabuğu ve yağı ile limonun faydaları saymakla bitmez. Başka bir şifa kaynağı olan karanfil ile limon birleşince antibakteriyel etkisi ile uyurken odanıza koyduğunuzda rahatlatıcı aromatik etkisiyle gerginliğiniz, kaygınızı gidererek uykuya dalışınızı kolaylaştırıyor.

Limona Karanfil Batırmak Ne İşe Yarar?

Limonu sağlık sorunlarında dolayı yiyemiyorsanız yanında yatarak da limondan faydalanmanız mümkün. Limonun içine karanfil batırıp yatak odanıza koyduğunuzda yaymış olduğu aromatik koku sayesinde gerginliğinizi ve kaygınızı azaltarak uykuya dalış hızınızı artıracak. Aynı zamanda uyku derinliğinizi de artırarak ertesi güne dinç ve dinlenmiş bir şekilde uyanmanızı sağılıyor.

Ayrıca yaz aylarında limon, içine karanfil batırıldığında ise sivrisinekleri kaçırıyor. Yine başucunuza koyacağınız yarım bir limon antibakteriyel etkisi sayesinde odadaki kötü kokunun, mikrop ve bakterilerin temizlenmesine de fayda sağlıyor.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Soğana Karanfil Batırmak Ne işe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu