Gündem

Marmara Hukuk Mezunu Dublin’de Kuryelik Yapan Tuğçe: 15 Bin TL Maaş Alsam Dahi Türkiye’ye Dönmem

İrlanda’nın başkenti Dublin’de bir sokak Sokak röportajında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu belirten 28 yaşındaki Tuğçe spikerin 15 bin TL maaş ile Türkiye’de avukatlık yapar mısın sorusuna verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu.

15 Bin Maaşla Dahi Türkiye’ye Dönmem

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu belirten 28 yaşındaki Tuğçe isimli kadının sözleri sosyal medyada viral oldu.

‘Yasin Çayır’ isimli YouTuber’ın kanalında yayınlanan videoda Tuğçe, Delivero ile İrlanda’nın başkenti Dublin’de kuryelik yaptığını söyledi. Muhabirin 15 bin TL maaş ile Türkiye’de avukatlık yapar mısın sorusuna verdiği yanıt ise şaşırtıcıydı. Tuğçe, 1.5 yıldır Dublin’de olduğunu belirtti.

Bir buçuk yıldır Dublin’de yaşadığını ve hiç Türkiye’ye gitmediğini ifade eden Tuğçe, muhabirin “15 bin TL maaş ile Türkiye’de avukatlık yapar mısın?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Yok gitmem. Delivero ile devam ederim yine de gitmem. Buradaki yaşantıya alıştım, daha rahat ve iyi hissettiriyor. Kendime vakit kalıyor. Bir de İngilizceyi hâlâ oturttuğumu düşünmüyorum. O yüzden gitmem. Hâlâ avukat arkadaşlarım ‘Gelip nasıl dönerci olabiliriz’ diye yazıyorlar. Tüm Sivaslılara selam gönderiyorum.”

Videonun tamamını izlemek isteyenler 👇


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu