Yaşam

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar? Mavi Şampuan Hangi Renk Saclarda Kullanılır?

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar? Mavi Şampuan Hangi Renk Saclarda Kullanılır?. Basitçe söylemek gerekirse,  tıpkı mor şampuan gibi, mavi şampuan da boyalı saçlarda sertliği gidermek için formüle edilmiştir. Tek fark mor şampuanın sarışınlar tarafından kullanılması mavi şampuanın ise esmerler tarafından kullanılmasıdır. Mavi şampuan rengi açılmış veya koyu saç renkleri üzerine yapılan röfle, balyaj, ombre gibi işlemlerden sonra saç renginde oluşabilecek istenmeyen sıcak yansımaları engellemek için kullanılır. Mor şampuanın renklendirilmiş sarışınların istenen tonu korumalarına yardımcı olması gibi, mavi şampuan da açık esmerlerin de aynısını yapmasına yardımcı olabilir.

Mavi Şampuan Ne İşe Yarar?

Mavi şampuanı koyu saçlar üzerinde etkilidir. Örneğin saçınıza kahverengi röfle yaptırdınız ama bakır gibi görünüyor böyle durumlarda bakır yansımalardan kurtulmak için mavi şampuan kullanabilirsiniz. Kullanım sonrası saçınız sıcak tonlu ve bakımlı görünecektir. Mavi şampuan içinde bulunan mavi pigmentler sayesinde saçınızda ne kadar bekletirseniz o kadar sıcak renkler nötrlenecektir. Ancak çok fazla bekletmek küllü renkleri seviyorsanız istemediğiniz saç rengine dönüşmesine neden olabilir.


Mavi Şampuan Kaç Dakika Bekletilir?

Uzmanlar mavi şampuan kullanımda bekleme süresi maksimun  5 dakika olması gerektiğini belirtiyor ama markadan markaya değişiklik gösterebileceğini de ekliyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Mor Şampuan Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu