Gündem

MEB Ücretsiz 10 Bin Tablet Dağıtacak! Başvurular Nereye Yapılacak?

Türk Telekom ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortak Projesi kapsamında öğrencilere MEB Ücretsiz 10 Bin Tablet Dağıtacak! Öğrencilerin online eğitimden faydalanabilmeleri için bu projenin tekrar hayata geçirildiği belirtildi. Durumu olmayan öğrenciler için yapılan bu projeden kimler faydalanabilir. Peki Başvurular Nereye Yapılacak?  bütün ayrıntıları makalemizde bulabilirsiniz.

MEB Ücretsiz 10 Bin Tablet Dağıtacak! Başvurular Nereye Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı on bin tablet dağıtımı yapılacağının bilgisini verdi. Türk Telekom ile iş ortaklığı kapsamında sürdürülen projede, durumu olmayan ve belirlenen öğrencilere tabletler ücretsiz olarak dağıtılacak. Hazırlıkları sürdürülen proje yoğun ilgi gördüğü ifade edildi. Okullarda tablet dağıtımlarından faydalanmak için okul yönetimine başvuru yapılması gerekiyor.


Türk Telekom ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortak Projesi

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yeni eğitim-öğretim yılı için maddi imkanları kısıtlı olan öğrencilere destek amaçlı 10 bin tableti Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettiklerini açıkladı. Öğrencilerin teknolojik imkanlardan daha rahat faydalanabilmesi ve ödevlerini daha rahat yapabilmesi için temin edilecek olan tabletler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu okullarla birlikte ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere dağıtılacak.

Dağıtımla ilgili detaylar merak edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm merakları gidererek, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sene pandemi koşulları neticesinde alınan tedbirlerle gerçekleştirilen online eğitimlerde derslere katılabilmek için tablet ihtiyacı olan çok sayıda öğrenciye tedarikte bulunmuştu. Bu yıl da Türk Telekom ortaklığıyla benzer bir süreç takip edecek olan MEB, tabletlerin hangi şartlarla dağıtılacağına dair detayları aktardı.


Tablet Dağıtımı Hangi Okullara Yapılacak?

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri kapsayan proje, Milli Eğitim Bakanlığı’na sağlanan tabletlerin dağıtılmasıyla gerçekleştirilecek. Bakanlık, 10 bin tableti Türk Telekom iş birliği ardından dağıtarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Maddi imkanı kısıtlı olan öğrenciler, tabletleri okullarından temin edebilecek.➡Diğer Gündem Haberleri İçin TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu