Gündem

MEB’den Sınav Kalitesini Artırmak İçin Büyük Yatırım

Milli Eğitim Bakanlığınca, sınav hizmetlerinin kalitesini artırmak için sınav evraklarının hazırlandığı ve basıldığı tesis, son sistem teknolojik makinelerle ve yeni sistemlerle donatıldı.

MEB’den Sınav Kalitesini Artırmak İçin Büyük Yatırım

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB’in sınav hizmetlerinin kalitesinin artırılması için yapılan yatırımlara ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

2023 Eğitim Vizyonu’nda ölçme ve değerlendirme süreçlerine büyük önem atfettiklerini ifade eden Selçuk, son bir yılda da bu konuda ciddi mesafe kaydettiklerini bildirdi.

Bakan Selçuk, 81 ilde, farklı kademelerde, uluslararası standartlarda ilk kez gerçekleştirdikleri Türkçe, matematik ve fen bilimlerine yönelik izleme araştırmasının önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Bu sınavların dönütleri üzerinden Türk milli eğitim sisteminin yıllardır PISA ve TIMSS benzeri sınavlardan elde ettiği veriyi yerli ve milli kaynakları kullanarak hem Bakanlığın hem de akademisyenlerin hizmetlerine sunduklarını anlatan Selçuk, böylece sistemde şeffaflık ve sürdürülebilirlik adına ciddi adımlar attıklarını söyledi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu