Kimdir

Mehmet Nuri Ersoy Kimdir, Nerelidir? Mehmet Nuri Ersoy Hayatı ve Biyografisi

Mehmet Nuri Ersoy Kimdir, Nerelidir?. Kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Nuri Ersoy Kaç Yaşında? Son günlerde hakkında araştırma yapılan  Mehmet Nuri Ersoy ETS otelleri ve serveti de merak konusu oldu. bir programda canlı yayına katılarak  turizm hakkında açıklamalar yapan Mehmet Nuri Ersoy Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik. Gelin birlikte tüm detayları öğrenelim…

Mehmet Nuri Ersoy Kimdir, Nerelidir?

1968 doğumlu Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibidir. Mehmet Ersoy‘un ikiz kardeşinin ismi ise Murat Ersoy‘dur. Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir. Mehmet Ersoy‘un eşinin ismi ise Pervin Ersoy’dur.Mehmet Ersoy ile eşinin iki çocukları var. Büyük oğullarının ismi Mehmet Reşat, küçük oğullarının adı Aslan Can.

Turizimci ve siyasetçi olan Ersoy, ilk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümüne girmiştir. Burayı bitirdikten sonra ikiz kardeşi ile Ersoy Turistik Servisleri” adlı turizm firmasını kurdu. Devamında 1999 senesinde “Voyage Hotels Group”, 2001 yılında “Didim Tur” ve 2004 yılında da Atlasjet havayolu şirketi AtlasGlobal’ ı 2004 yılında şirketlerine kattı. 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atanmıştır. 

👉 Mehmet Öğütçü Kimdir, Nerelidir?


Mehmet Nuri Ersoy Hayatı ve Biyografisi

Mehmet Nuri Ersoy İstanbul’da 1968 yılında dünyaya geldi. Ersoy, lise öğrenimini Alman Lisesi’nde, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde tamamladı.

Henüz lise öğrencisi iken 1985 yılında turizm sektöründe küçük projelerle ve rehberlik yaparak iş dünyasına atıldı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra gönül verdiği turizmciliği meslek olarak tercih etti. 1991 yılında şimdi paket tur ve otel konaklama hizmetleri veren şirketini acente olarak kurdu. Bakanlık görevine getirilene dek yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü şirketi altı yıl gibi kısa sürede pazar lideri oldu ve iş alanı ile hacmini genişletti. 2000 yılında otelcilik sektörüne giriş yapan Ersoy, turizm sektöründe 33 yılı aşkın bir geçmişe sahip.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişinin ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Kültür ve Turizm Bakanı olmak üzere davet aldı. Göreve gelişinin ardından 11 Temmuz 2018 itibarıyla da şirketindeki bütün görevlerini ve unvanlarını profesyonellere devretti. Pervin Ersoy ile evli olan Mehmet Nuri Ersoy, iki çocuk babası.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yürüten Mehmet Nuri Ersoy Almanca ve İngilizce biliyor.

Mehmet Nuri Ersoy: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu