Kimdir

Mehmet Sevigen Kimdir, Nereli? Mehmet Sevigen Hayatı ve Biyografisi

Mehmet Sevigen Kimdir, Nereli, Mehmet Sevigen Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kimliği ile bilinen Mehmet Sevigen Kaç Yaşında? Mehmet Sevigen Alevi mi? Bu yazımızda Mehmet Sevigen hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Mehmet Sevigen Kimdir?

14 Mayısta yapılan seçimler öncesi ve sonrasında genel olarak siyasi isimler merak edilenler arasında yer aldı. Bu isimler arasında Mehmet Sevigen Kimdir? araştırılmakta. 1954 yılında Malatya’da doğan Mehmet Sevigen 2023 yılı itibari ile 69 yaşındadır ve aslen Malatyalıdır. siyasi kimliği yanı sıra  bir dönemde futbol oynamıştır. Vefa Lisesinden mezun oldu, Evli ve 2 Çocuk babasıdır.


Mehmet Sevigen Hayatı ve Biyografisi

19, 20 ve 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 52. Hükümet’te Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 22. Dönem’ de Küba Dostluk Grubu Üyesi ve 23. Dönem’ de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu. 2008 yılında gerçekleştirilen CHP 32. Olağan Kurultayı’nda parti meclisine son sıradan girdi. Kurultay sonrasında yeniden oluşturulan MYK’da Genel Sekreter Önder Sav’ın yardımcısı olarak seçildi.


👉 Nevzat Aydın Kimdir, Nerelidir? Nevzat Aydın Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu