Kimdir

Merve Şebnem Oruç Kimdir, Kaç Yaşında? Merve Şebnem Oruç Hayatı ve Biyografisi

Merve Şebnem Oruç Kimdir, Kaç Yaşında? Merve Şebnem Oruç Hayatı ve Biyografisi. Geçtiğimiz günlerde Diriliş Posta‘nın Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Şebnem Oruç Nerelidir? Merve Şebnem Oruç hangi partili, sevgili kim? Gelin birlikte Merve Şebnem Oruç hakkında tüm merak edilenleri derleyelim…

Merve Şebnem Oruç Kimdir?

Son günlerde merak edilen isimler arasına yer alan Merve Şebnem Oruç Kimdir? yıllardır medya ve yayın alanında görev yapan bir dönem üst düzey yöneticilik de yapan Merve Şebnem Oruç, 1980 Kırıkkale doğumludur. 2024 yılı itibari ile 44 yaşındadır ve aslen Kırıkkalelidir. eğitim hayatına Kırıkkale’de başlayan Oruç, ilkokul ve ortaokul eğitiminden sonra Lüleburgaz Anadolu Lisesine gitti.

Babasının mesleği nedeniyle ailesiyle Bursa’ya tayin edilmesi sonrasında Bursa Anadolu Lisesi’ne geçti ve liseyi 1998’de burada tamamladı. Eğitim hayatına ODTÜ’de devam den Merve Şebnem Oruç, 1997’de Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazandı. ODTÜ’den mezun olmasından sonra ise mezun olduğu bölümden farklı olarak Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünü kazandı.


Merve Şebnem Oruç Hayatı ve Biyografisi

Merve Şebnem Oruç, Meslek ve kariyer hayatına bakacak olursak; 2004 yılında Türk Hava Yolları şirketinde ”Anlaşma Sözleşmeleri Uzmanı” olarak yer aldı. (2004-2006) Burada ilk iş deneyimi sonrasında ise; Dreambox adlı uydu alıcıları markasının iletişim, tasarım stüdyosu bölümünde reklam yazarı olarak görev yaptı. (2006-2008). Günden güne çalışmaya devam eden Oruç 2008-2010 yılları arasında ise SteelOrbis markasında içerik uzmanlığı yaptı.

Bunun üzerine Dijital Panorama Ltd. şirketinde ürün pazarlama müdürü olarak yer alması ardından, TİM Ticaret Net Inc. şirketinde genel koordinatör oldu. Edindiği tecrübeler sonrasında ise;  Yeni Şafak gazetesi köşe yazarlığı yaptı ve 2010 yılında Ajanta Bilişim Ltd. şirketini kurdu. Bunlarla yetinmeyenOruç; TRT World kanalında çevrimiçi başkanlığı yaptı.  TV NET kanalında sunucu olarak görev yapmaya devam etmektedir.  Daily Sabah gazetesinde köşe yazarı olarak yer almaktadır.

Merve Şebnem Oruç, çalışma hayatının en parlak dönemini 2014 yılında geçirdi. Sunuculuğun yanı sıra, siyasi bir yorumcu ve yazar olarak görev yapmaktadır. İngilizce dilini ileri düzeyde konuşabilmektedir. Daha çok siyasi alanda uzman olan Oruç, Suriye iç savaşı, Orta Doğu ve Türkiye iç dış politikaları üzerine yoğunlaşan bir isimdir. Haber Türk kanalında ”Nedir Ne Değildir?”, Ülke TV kanalında ”Gündem Özel” gibi farklı siyasi tartışma programlarına davet edilmiştir.

Son olarak 20 Mart 2023 tarihinde Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni olarak görev almaya başlamış ve halen bu görevini sürdürmektedir. Merve Şebnem Oruç evlidir ve bu evliliğinden1 kızı vardır.

Twitter 👉 Merve Şebnem Oruç


👉 Taha Hüseyin Karagöz Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu