Yaşam

Metrin Deri Kremi̇ Ne İşe Yarar? Metrin Deri Kremi̇ Kullanıcı Yorumları

Metrin Deri Kremi̇ Ne İşe Yarar? Metrin Deri Kremi̇ Kullanıcı Yorumları. Bir çok farklı cilt sorunu tedavisinde kullanılan Metrin Deri Kremi̇ Nasıl Kullanılır? sıklıkla uyuz tedavisinde kullanılan Metrin Deri Kremi̇ Yan Etkiler Nelerdir? 2024 Fiyatı Ne kadar? Gelin birlikte Metrin Deri Kremi̇ günde kaç kez sürülür? ve tüm detayları öğrenelim…

Metrin Deri Kremi̇ Ne İşe Yarar?

Genellikle uyuz hastalığı tedavisinde kullanılan Metrin Deri Kremi̇ Losyon olarak da satışa sunulmuştur. Uyuz hastalığı, kasık biti(pubis biti),bit, pire, kene gibi böcekler için kullanılan cilt ürünüdür. Kaşıntı yapan parazitleri öldürücü etkisi vardır ve 30 gramlık tüplerde satılmaktadır. En büyük özelliklerinden biri de uyuza neden olan akarları durdurarak, akarları ve yumurtalarını öldürerek çalışır. Bu ürün, bir uygulamadan sonra uyuz istilasından kurtulmalıdır. Bununla birlikte, cilt kaşıntısının tedaviden sonra ortadan kalkması iki haftayı bulabilir. Cildinizde hala canlı uyuz akarları veya yeni lezyonlar görüyorsanız, ilk tedaviden yedi ila on gün sonra ikinci bir uygulama gerekebilir. Bu krem, yetişkinler ve on iki yaş ve üstü çocuklar için, tedavi başına normal krem ​​miktarı yaklaşık bir tüptür.

Parazit ve böcek ilaçları kategorisinde, ektoparazit ilaçlar altında listelenen Metrin Deri Kremi ve Metrin Losyon 30 g’lık tüplerde, Losyon ise 120 ml şişede reçete edilmektedir. Her iki ilaçta etken madde olarak permetrin içermektedir. (1ml/50 mg). Diğer yardımcı maddeler ise, trietanolamin, carbomer 980, ceteareth-12, Propilen alkol, metil ve paraben, dispdyum edetat, esans lavanta, saf su.


Metrin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu kremin geçireceği durumların listesini aşağıda açıkladık. Doğru ve düzenli kullanıldığında cilt sorunlarında hızlı sonuç vermektedir.

 • Uyuz hastalığının iyileştirilmesini sağlar.
 • Uyuza bağlı kaşıntı ve kızarıklık durumunu ortadan kaldırır.
 • Kasık biti (pubis biti) sorununu iyileştirir.
 • Bit, pire, kene gibi böceklerin ortaya çıkaracağı cilt sorunlarını tedavi eder.
 • Bit, pire, kene gibi böceklerin yumurtalarının çoğalmasının önüne geçer.
 • Küçük böceklerin cilt üzerinde oluşturduğu tahrişleri tedavi eder.
 • Kaşıntı yapan diğer eklembacaklıları canlıları da öldürür.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Metrin Deri Kremi̇ Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz tarafından farklı şekilde önerilmediği durumlarda cilt tipi ve uygulama alanı farklılıkları göz önüne alınarak yetişkinlerde tek seferde 30 ml Metrin Losyon veya 120 ml Metrin Deri Kremi tüm vücuda sürülür. Bazı durumlarda tek doz yetmeyebilir.

 • 6-12 yaş gurubu çocuklarda 15 ml losyon-60 ml krem yeterlidir.
 • 1-5 yaş guruplarında 7,5 ml losyon 30 ml krem uygulanmalıdır.
 • 2-12 aylık çocuklarda ise 3,75 ml losyon ve 15 ml krem yeterlidir.
 • 2 yaş altı tüm çocuklarda uygulama doktor gözetimi altında yapılmalıdır.

Her yaş guruplarında fark etmeksizin tüm vücut ılık duş ile temizlenmelidir. Cilt yüzeyinin tamamına (göz, ağız ve burun delikleri hariç) sürülür. Krem ve losyonun cilt tarafından emilimi beklenmelidir. Losyonun veya kremin tamamı cilt yüzeyinde görünür hale gelinceye kadar uygulamaya devam edilmelidir. Boyundan aşağı tüm bedene el, ayak, koltuk altları, kadınlarda meme uçları da dahil olmak üzere, kasıklar atlanmadan sürülmelidir. Buna dış Genital organlar da dahildir.  Küçük çocuklarda uyuzdan etkilenen yerler kafa, boyun, saç diplerine losyon iyice tatbik edilmelidir.  Uygulamadan 8-12 sonra vücudunuzu sabun, şampuan ile iyice yıkamalısınız. Giysileriniz de yüksek sıcaklıkta yıkanmalı ve ütülenmelidir. Diğer ev eşyaları da iyi şekilde dezenfekte edilmelidir. Tedavi boyunca hijyene önem verilmelidir.


👉 Bactroban Pomad Krem Ne İşe Yarar?


Metrin Deri Kremi̇ Yan Etkileri

Diğer ilaçlarda olduğu gibi Metrin Deri Kremi ve Metrin Losyon içeriğindeki etken maddelere karşı alerji oluşabilir.

Krem ve losyon kullanımına bağlı olarak çok ciddi yan etki bildirilmemiş yaygın olarak;

 • Ciltte kızarıklık ve tahriş
 • Ağrı
 • Yanma ve batma hissi
 • Halsizlik
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Metrin Deri Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Cilt sağlığını korur.
 • Cilt üzerinde ciddi hastalıkların ortaya çıkmasını engeller.
 • Cildi sağlıklı yapıya kavuşturur.
 • Uyuz ve kasık bitini ortadan kaldırır.
 • Cilt yapısındaki tahrişi giderir.

Metrin Deri Kremi̇ Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Metrin Deri Kremi 2024 eczane satış fiyatı 92,01 TL dir.


Metrin Krem Kullanıcı Yorumları

Bu krem hakkında kullanıcılar yaşadıklarını aktardılar işte bu yaşananlar. Aşağıdaki bilgiler bu ürün hakkında size yol gösterici olacaktır.

Kullanıcı Yorumu: Uyuz hastalığı durumuna çok iyi etki ediyor ve kaşıntıyı gideriyor. Fiyatı da oldukça ucuz doğru kullanıldığında hızlı fayda sağlıyor. Uyuzdan kurtardı bizi çok şükür.

Kullanıcı Yorumu: Dileyen şampuan ve losyon formunu da kullanabilir bende bit için kullandım ve sonuç aldım. Devlet ödemiyor bilginiz olsun ama oldukça etkili bir ilaç. Ayrıca bir yan etki de görmedim.

Kullanıcı Yorumu: İlk önce kwellada losyon kullandım uyuz sorunum geçmedi sonra metrin deri kremi kullandım fayda etti ama geçirmedi en sonunda wilkinson pomad ile çare buldum. Uyuz çok ağır ise metrin yetersiz kalabiliyor.

Kullanıcı Yorumu: Etken maddesi çok iyi ben kullandım ve kaşıntı, kızarıklık kalmadı. Psikolijimi de düzeltti evde de sürekli bulunduruyorum ne olur ne olmaz diye.

Kullanıcı Yorumu: Wilkinson pomada göre kokusu çok daha az. Koku yönüyle metrin daha iyi ama durumunuz ağır ise wilkinson pomad a geçiş yapın.

Kullanıcı Yorumu: Kullanımı biraz değişik olsa da iyi sonuç veriyor. Uyuzu bunun sayesinde yendim çok şükür düzeldim.

Kullanıcı Yorumu: Yan etkisi yok ve fiyatı da uygun. Ben internetten sipariş edip aldım ve oldukça da fayda gördüm. Bit için çok etkili. Bit, kene gibi parazitlerde işe yarıyor.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Uyuz tedavisinde oldukça başarılı bir krem zaten uyuz olanlara doktor veriyor ama düzenli kullanım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu