Gündem

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şoförünü MEB’de Müdür Yapmış!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ÖSYM’den MEB’e getirip makam şoförlüğünü yapan kişinin önce istisnai kadrodan memur yapıldığı ardından da Milli Eğitim Bakanlığında şube müdürlüğüne atandığı öne sürüldü. CHP’li vekiller atamaya tepki gösterirken Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi de verildi.

Bakan Özer, Şoförünü Müdür Yapmış!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ÖSYM başkanlığı yaptığı dönemde makam şoförü olan ve devlet memuru olmayan İlyas Öcal’ı Millî Eğitim Bakanlığı’na atanınca sözleşmeli işçi statüsünde yanında getirmişti.

Özer’in makam şoförü Öcal’ı, Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna istisnai kadro ile atayarak devlet memuru yaptığı ortaya çıktı.

Atamaya tepki gösteren CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise konuyu Meclis gündemine taşıyarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Kaya önergede şu ifadeleri kullandı:

‘Çeşitli Basın yayın organlarında yer alan haberlerde; şoförlüğünüzü yapan İlyas Öcal’ı Bakan “Özel Kalem Müdürlüğü” makamına istisnai kadro ile devlet memuru yaptığınız; Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunda birkaç gün görev yaptıktan sonra da “Milli Eğitim Bakanlığına Şube Müdürü” olarak atadığınız iddia edilmektedir.

Türk musiki sanatçısı Aylin Şengün Taşçı’yı Milli Eğitim Bakan müşaviri ve başdanışmanı; kız kardeşi Jale Şengün’ü de Bakan danışmanı olarak atadığınız da iddialar arasında yer almaktadır.

Eğitim fakültesi mezunu öğretmenler beklerken, yapılan atamalar kamuoyunda büyük tepki çekmiştir.

Bu bilgiler kapsamında;
Şoförlüğünüzü yapan İlyas Öcal’ı önce Özel Kalem Müdürü, sonra da Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürlüğüne atadığınız iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise hangi liyakat esasları dikkate alarak atamayı yaptınız?

İki kız kardeş olan Türk musiki sanatçısı Aylin Şengün Taşçı’yı Milli Eğitim Bakan müşaviri ve başdanışmanı; Jale Şengün’ü de Bakan danışmanı olarak atadığınız iddialar doğru mudur? Doğru ise hangi liyakat esaslarına göre bu atamalar yapılmıştır?

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen açığı ne kadardır?

Öğretmen atama takvimi ne zaman açıklanacak? Kaç öğretmen ataması yapılacak?’


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu