Gündem

Milyoner’e Damga Vuran Yarışmacı! Matematik Dünya Üçüncüsü Genç Kız, 3. Soruda Elendi

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster’e uluslararası bir matematik yarışmasında üst üste iki kez dünya üçüncülüğü kazandığını ifade eden İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Duygu Dilbaz isimli bir yarışmacı katıldı. Genç kız “Filika, genellikle hangi araçta bulunur?” sorusuna yanlış cevap verip elenince olay, sosyal medyada gündem oldu.

Matematik Dünya Üçüncülüğü Bulunan Yarışmacı, Üçüncü Soruda Elendi

ATV ekranlarında yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster programına İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Duygu Dilbaz isimli bir yarışmacı katıldı. Dilbaz kendini tanıttığı sırada, çeşitli uluslararası yarışmalara katıldığını ifade etti.

Dilbaz, Rusya’da düzenlenen bir matematik yarışmasında da iki kez üst üste dünya üçüncülüğü kazandığını söyledi.


İkici Soruda Joker Hakkı Kullandı

İlk soruda “Saklambaç oynayan çocuklar ‘Elma dersem çık’ dedikleri arkadaşlarına ‘armut dersem” dedikten sonra genellikle hangisini söylerler?” sorusunu “Çıkma”diyerek kolaylıkla yanıtlayan Dilbaz, ikinci soruyu ise “seyirciye sorma” hakkını kullanarak geçti.


Metrobüs Cevabıyla Elendi

Üçüncü soruda ise Dilbaz “Filika, genellikle hangi araçta bulunur?” sorusu ile karşılaştı. Ancak gemi, tren, uçak ve metrobüs şıkları arasından “Metrobüs” cevabını seçerek yanlış cevabı vermiş oldu.

Doğru yanıtın “Gemi”olduğunu öğrenen yarışmacı, büyük şaşkınlık yaşadı.Öğrenci Gündemini Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Ederek Güncel Bilgilere Daha Hızlı Bir Şekilde Ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Gündemi: Instagram

Öğrenci Gündemi: Twitter

Öğrenci Gündemi: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu