Kimdir

Mısra Öz Kimdir, Ne İş Yapar? Mısra Öz Hangi Partiden Milletvekili Adayı Oldu?

Mısra Öz Kimdir, Ne İş Yapar? Mısra Öz Hangi Partiden Milletvekili Adayı Oldu? Geçtiğimiz yıllarda Çorluda ki Tren kazasında oğlunu ve eşini kaybeden Mısra Öz Milletvekili Aday Adayı olması sonrasında tekrar gündeme geldi. Gelin birlikte Mısra Öz Kaç Yaşında, Nereli? ve Mısra Öz Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Mısra Öz Kimdir?

2018 yılında Çorlu’da meydana gelen tren kazasında eşi ve oğlunu kaybeden Mısra Öz Kimdir? merak edilmekte. Özellikle Milletvekili Aday adayı olan Mısra Öz Hangi Parti’den Aday Oldu? araştırılmakta. Öncelikle Tren kazasından bahsedecek olursak; 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen tren kazasıdır. Kaza esnasında Uzunköprü’den İstanbul’a doğru hareket eden yolcu treninin Çorlu yakınlarından geçerken yağış nedeniyle rayların altındaki toprak menfezin kayması sonucu 5 vagonu devrilmişti. Kazada 25 kişi ölmüş 317 kişi de yaralanmıştı.

Bu vahim kazada eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz, kazanın TCDD’nin ihmalleri nedeniyle gerçekleştiğini dile getirmesiyle kamuoyunda tanındı. Mısra Öz, 20 Nisan’da İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul, lise eğitiminin ardından İstanbul’da bir üniversitede halkla ilişkiler bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimin ardından sigortacı olarak çalışmaya başladı.


Mısra Öz Hangi Partiden Milletvekili Adayı Oldu?

Mısra Öz çalışma hayatına başlamasının ardından iş arkadaşı Hakan Sel ile tanıştı ve kısa bir sonra da dünyaevine girdi. Evlendikten birkaç yıl sonra oğlu Oğuz Arda Sel’i kucağına aldı. 2018 yılında Kapıkule’den Halkalı’ya doğru giden tren Çorlu yakınlarında kaza yaptı. Mısra Öz, bu kazada oğlunu ve eşini kaybetti. Yaşanan bu kazadan sonra sorumluların yargılanması için yakınlarını kaybeden pek çok kişiyle birlikte mücadele verdi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, sosyal medya hesabından ”Mısra Öz bugün milletvekilliği adaylığı teklifimizi kabul ederek gücümüze güç kattı.” diye bir paylaşımda bulundu. Bunun ardından Mısra Öz ise Erkan Baş’ın bu paylaşımını alıntılayarak TİP’ten milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

Twitter 👉 Mısra Öz


👉Pınar Eczacıbaşı Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu