Kimdir

Pınar Eczacıbaşı Kimdir, Kaç Yaşında? Pınar Eczacıbaşı Hayatı ve Biyografisi

Pınar Eczacıbaşı Kimdir, Kaç Yaşında? Pınar Eczacıbaşı Hayatı ve Biyografisi. En çok merak isimler arasında yer alan Pınar Eczacıbaşı Nerelidir? Gelin birlikte Pınar Eczacıbaşı hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Pınar Eczacıbaşı Kimdir?

Bir çok sosyal sorumluluk projesinde  yer alan Pınar Eczacıbaşı kimdir? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Detaycı bir yapısı olduğu bilinen Eczacıbaşı; Eğitimine İstanbul Fevziye Mektepleri Vakfı – Işık Lisesi’nde başlamıştır. Üniversite eğitimine ise ABD‘de New Hampshire Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nde devam etmiş ve mezuniyetinin ardından Türkiye’ye dönerek Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme (MBA)- Finans dalında yüksek lisans yapmıştır.

İş hayatına Eczacıbaşı Grup’ta, Eczacıbaşı İlaç San.ve Tic.A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Departmanı’nda başlayan Pınar Eczacıbaşı, kariyerine Finans sektöründe devam ederek Manufacturers’ Hanover Trust Company-İstanbul’da kredi-pazarlama bölümünde çalışmış ve daha sonra Tekstilbank’ta Muhabir İlişkiler Bölüm Müdürü ve ING Bank N.V Barings- İstanbul’da finansal kurumlara pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerini sürdürmüştür. 1998’dan bu yana kişi ve kuruluşlara finans ve yatırım danışmanlığı hizmetleri veren Pınar Eczacıbaşı, 2004 yılında GP-Trust Finansal Yönetim ve Danışmanlık Ltd. Şti ‘ni kurmuştur.


Pınar Eczacıbaşı Hayatı ve Biyografisi

Pınar Eczacıbaşı, Avrupa Yatırım Bankası bünyesinde bulunan Avrupa Yatırım Fonu’nun danışmanlığı yürüttüğü IVCI- (Istanbul Risk Sermayesi Girişimi) Stratejik Ağ Başkanlığı görevini yürütmüş ve halen aynı bünye içersinde bulunan TGIF- Turkey Growth and Innovation Fund’ın Yatırım Komitesi bağımsız üyesidir. Pınar Eczacıbaşı, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum örgütlerinden Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve DEİK- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu bünyesinde kurulu Türkiye-Lüksemburg İş Konseyi’nin kurucu Başkanı’dır.

DEİK içerisinde Denetim Kurulu Başkanı ve Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. DEİK’te Türk-Belçika İş Konseyi Başkanlığını sürdürdüğü dönemde ise iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından dolayı 2012’de Belçika Kralı Philippe tarafından en yüksek derecede Belçika nişanı ile ödüllendirilmiş ve aynı zamanda 2013’den bu yana Belçika Hükümeti tarafından Türkiye’de ‘Diplomatik Ekonomik Danışman’ olarak atanmıştır. Ayrıca Finans Kulüp üyesi ve İstanbul’da Önemli Tarihi Eserleri Koruma Vakfı’nın kurucu üyesidir.

Konuşma Konuları

  • Türkiye’nin Siyasi ve Ekonomik Görünümü ve Yeni Dünya Düzeni İçindeki Konumu
  • Pandemi ile Değişen Yeni Çalışma Düzeni ve Beklentiler
  • EU ile Türkiye Arasındaki İlişkiler ve Geleceği
  • Biden Yönetimi ile Birlikte ABD-TÜRKİYE İlişkileri
  • Girişimcilik; Sosyal Girişimcilik, Kurum içi Girişimcilik ve Girişimciliğin Finansmanı

Instagram 👉 Pınar Eczacıbaşı


👉 Sezi Kalkavan Kimdir, Kaç Yaşında? Sezi Kalkavan Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu