Gündem

Modern Zamanların En İyi NBA Oyuncuları

Büyük olasılıkla, futbol basketbolundan sonra dünyanın en popüler spor dallarından biridir. Basketbolun başında, oyunu her gün hızlandırmak ve sürüş keyfini artırmak gibi unsurlar belirleyici faktörlerdir. Basketbolun zirvesi olarak kabul edilen NBA, yıllardır dünyanın en yetenekli oyuncularına sahip. Bugün, modern zamandaki en iyi 10 NBA oyuncusunun listesi yapılırsa, bu ligde oynayanların isimleri önde geliyor.

10-Chris Paul

Listedeki tek oyun noktası oyuncusu olan tek oyuncu Chris Paul, saha vizyonu ve savunma becerileri ile öne çıkıyor. Üstelik kariyeri boyunca 3 farklı takımda oynayan yıldız basketbolcu, takım arkadaşlarına oynama ve pas atma yeteneği ile değer katıyor. Ayrıca, kariyerinin son günlerinde yaşayan yıldız basketbolcunun maalesef kariyerinde NBA şampiyonası yok.


9-Jimmy Butler

Bu listedeki oyuncular arasında en mütevazı kariyere sahip olduğu söylenebilen Jimmy Butler, geçen sezon 22.2 puan ortalaması ile yüksek skorer ve kısa forvet olarak takımı için yüksek bir skoru var. Ancak, kariyer ortalamaları açısından istatistiksel rakamları yoktur. 16.4 puan ve 3.4 asist olarak hesaplanan kariyer ortalaması orta düzeyde kalmaktadır. Bununla birlikte, Jimmy Butler, hem yetenekleri hem de alanındaki karakteri ile birlikte takılabilecek değerli parçalardan biri olma ayrıcalığına sahiptir.


8- Giannis Antetokounmpo

Dünyanın en iyi 10 basketbol oyuncusu listesinde yer alan tek Avrupalı ​​Giannis Antetokounmpo, üstün fiziksel özellikleri, atletizm ve patlayıcılarıyla bu listede yerini alıyor. Bununla birlikte, kariyerinde yeni bir yıldıza giren Yunan basketbolcunun dört mevsim ligde yaşadığı gelişim süreci göz önüne alındığında, şampiyonalarının önümüzdeki 10 yıl damgalanması bekleniyor. .


7- Russell Westbrook

Dünyadaki nokta koruma söz konusu olduğunda akla ilk gelen isimlerden biri olan Russell Westbrook, şovu sahada yalnız yaparak istatistik canavarı oluyor. Bu arada, kariyeri boyunca, bu yıldız basketbolcu sadece Oklahoma City Thunder’da oynuyor ve parkede her şeyi yapmak için mükemmel. 82 maçlık NBA sezonunu üç kategoride çift haneli istatistiklerle tamamlamayı başaran Russell Westbrook, bunu modern zamanlarda gerçekleştiren ilk kişi oldu.


6- Kyrie Irwing

Puan koruyucusu olarak oynamasına rağmen golcüsü kimliğiyle kendine isim yapmış olan Kyrie Irwing, dünyanın en iyi 10 basketbol oyuncusu listesinde altıncı sırada. Bir NBA şampiyonu olan yıldız basketbol oyuncusu, LeBron James gibi şimdiye kadarki en iyi oyunculardan birinin gölgesinde olmayı başardı, ancak bugün yeni bir sayfa açarak Boston Celtics ekibine liderlik ediyor.


5- James Harden

Tıpkı Russell Westbrook gibi, James Harden da listeye beşinci sırada giren başka bir istatistik canavarı. 2017-2018 sezonunda ligin en değerli oyuncusu James Harden, ligin oyuncuları arasında en çok saldıran sporcular arasında. Tam sayı bir makine olan iki sayı da NBA üzerinden asist ve ribaunt açısından en iyi istatistiklerle mücadele ediyor.


4-Stephen Curry

Son iki sezonda şampiyonaya ulaşma; 4 numarada dünyanın en iyi 10 basketbol oyuncusu listesine giren Stephen Curry, oyunun kurallarını, atıcı koruyucusu olarak üstün atış yeteneği ile yeniden tanımlıyor. Ayrıca mesafeyi bilmeden bir puan üreten yıldız, üstün top sürme becerileri ve saha vizyonu ile Golden State Warriors’ın liderliğini üstlenir.


3-Kawhi Leonard

Kawhi Leonard, sansasyonel bir yaralanma nedeniyle son NBA sezonunu özleyebilmesine rağmen, takıma her zaman katkıda bulunan birleştirme parçası olduğu için listenin ilk üçünden biridir. Dahası, ligin en zor oyuncusu LeBron James’i panzehir olarak durdurabilen NBA şampiyonası yıldızı olarak biliniyor.


2-Kevin Durant

Topu kendi potundan 2.10 cm’den daha yüksek bir yüksekliğe sahip rakibin sahasına kadar üstün yunuslama kabiliyeti ile taşıyabilen bir skor makinesi hayal edin. Kevin Durant, son 2 sezon finalinin en değerli oyuncu isimleri ile çıkıyor. Her ne kadar ligin en güçlü takımlarından biri olan Golden State Warriors lig dengelerinin tepesini etkilese de; Kevin Durant, hem yerinde karakter hem de olumlu kişilik özellikleriyle bu listede ikinci sırada yer alıyor.


LeBron James

Son olarak, şu anda 35 yaşında olan LeBron James, dünyanın en iyi basketbol oyuncusu olarak kabul ediliyor. Bu tezi doğrulamak için, NB organizasyonundaki son 8 sezonda LeBron James tarafından oynanan takımların finali oynadığını söylemek yeterlidir. Ligdeki başarılar göz önüne alındığında, karşılaştırabileceği tek oyuncunun Michael Jordan olması.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu