Kimdir

Mükemmel Eşleşme Irmak Kimdir? Eylül Öztürk Kimdir, Hangi Dizilerde Oynadı? Eylül Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Mükemmel Eşleşme Irmak Kimdir?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden biri de Mükemmel Eşleşme Dizisinde Irmak karakteri. TRT1 ekranlarında yayınlanan Mükemmel Eşleşme dizisi oyuncularından olan Eylül Öztürk Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı? araştırılmakta. Gelin birlikte Eylül Öztürk Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Eylül Öztürk Kimdir?

Bir dönem en çok sevilen İnfluencerlardan olan Eylül Öztürk, hatırı sayılır hayran kitlesi ile bir çok kişi tarafından sevilmekte ve takip edilmekte. Son olarak da senaryosunu Birol Güven‘in kaleme aldığı ve Yönetmenliğini Emre Kavuk‘un üstlendiği Mükemmel Eşleşme isimli yeni dizi projesinde yer alan Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Annesi öğretmen olan Eylül Öztürk, ilkokulu Gölcük ve İstanbul’da okudu.

Eşi Barış Kenan Özkan İle birlikte Eylül Öztürk Nail Spa İşletmesini açarak ardından bir çok şube ile hizmet veren Eylül Öztürk aynı zamanda kendi adını taşıyan bir akademi açarak bir çok kişiye  eğitim ve iş imkanı sunmuştur. Takipçileri tarafından oldukça sevilen ve günden güne ulaştığı kitle artan Öztürk, sempatik tavırları ile de gönüllere taht kurmuştur. 

Eğitim hayatına konservatuar bölümünde okuyarak devam eden Öztürk, bir yandan da dizi ve film çekimleri için ekran karşına geçti. Bir çok yapımda rol alan Eylül Öztürk daha öncesinde de kendi çabaları ile çektiği kısa videolar ile de oldukça beğeni toplamıştı. Şimdi gelin birlikte Eylül Öztürk hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

👉 Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir, Kaç Yaşında? 


Eylül Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Annesi öğretmen olan Eylül Öztürk, ilkokulu Gölcük ve İstanbul’da okudu. Annesi Belçika’ya öğretmen olarak gönderilince ortaokulu Belçika’da okudu. Bu sayede Flemenkçe, İngilizce ve Fransızca öğrendi. Bu sırada da Belçika’nın yerel bir tiyatro grubu seçmelerine katıldı ve 5 yıl boyunca bu grupla beraber çeşitli oyunlarda rol aldı.

Türkiye’ye döndüklerinde İstanbul Adnan Menderes Anadolu Lisesi’ni kazandı. Yabancı dil sebebiyle Yeşilköy Anadolu Lisesi’ne transfer oldu ve lise yılları boyunca okulun müzik gruplarında solist olarak yer aldı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanıp burada okurken de müzik ve oyunculuk hayatına devam etti. Birçok grupta solist olarak çalıştı ve sahne aldı. Aynı zamanda yerel bir TV kanalında uzun bir dönem sunuculuk yaptı, dizi ve kliplerde yer aldı.

Bir dönem yolcu uçaklarında hosteslik yaptı. Sonrasında yine hizmet sektöründe kalabileceği ve seyahat edebileceği bir iş arayışına girdi. Özel bir şirkette çalışmış olan Öztürk, radyo jingle’ları ve reklam müzikleri seslendirdi. 2014 yılının başında Knorr Çabuk Çorba’nın sosyal medya ve televizyon ekranlarındaki reklamlarında oynadı. Sosyal medyada, çektiği kısa videolar ile yüz binlerce kişinin takip ettiği bir sosyal medya fenomeni haline geldi.

Vine’daki ”Memeli Mestan” adıyla büyük kitleler tarafından tanındı. 2014 yılı başlarında, Beyaz Show’a, daha önce ”3+1” olarak yayınlanmış ve ardından adı 3 Adam olarak değişen programın sunucuları Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak için yazdığı “3 Adam” isimli parçası ile konuk oldu. 2014 yılı son çeyreğinde ”Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek” adlı programda oyunculuk yaptı.

24 Ocak 2015 yılında yayımlanmaya başlayan “Benzemez Kimse Sana” yarışma programına katıldı. Şu sıralar ”4 Kadın Zamanı” programının 4 sunucusundan biri olan Eylül Öztürk, 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlendi.


Eylül Öztürk’ün Rol Aldığı Yapımlar

  • 2015 – Yusuf Yusuf (Neriman) (Sinema Filmi)
  • 2014 – Tut Sözünü (Sinema Filmi)
  • 2014 – Azem: Cin Karası (Sinema Filmi)
  • Beyaz Show (Skeçler)
  • Tipsizler (Konuk oyuncu)
  • Knorr reklam çalışması (Başrol)
  • Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek (Başrol)
  • Kim O (Konuk Oyuncu)
  • Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı)

İnstagram 👉 Eylül Öztürk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu