Kimdir

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir, Kaç Yaşında? Zeynep Tuğçe Bayat Hayatı ve Biyografisi

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir, Kaç Yaşında?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Zeynep Tuğçe Bayat Nereli? merak konusu oldu. Özellikle de Baba dizisinde Şahika rolü ile gündeme gelen Zeynep Tuğçe Bayat hangi liseden mezun? araştırılıyor. Sosyal medyayı aktif kullanan Zeynep Tuğçe Bayat eşi kim, kiminle evli? oynadığı diziler ve Cansel Elçin hakkında tüm detayları gelin birlikte öğrenelim….

Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?

Show TV’ de yayınlanan Baba Dizisinde Şahika rolü ile beğenileri toplayan Zeynep Tuğçe Bayat hayatı araştırılmaya başlandı. 8 Şubat 1990 tarihinde Mersin’de dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümü mezunu olan isim, üniversite zamanında özel tiyatrolarda reji asistanlığı ve oyunculuk yapmıştır.

Sonrasında dizi ve sinema filminde yer alan Bayat, Arka Sıradakiler dizisinde 2009 yılında rol alarak ilk oyunculuk deneyimini kazanmıştır. 2011’de “Yıldız Masalı” isimli dizide “Pelin” karakterini canlandırdı. 2014’te “Ah Neriman” isimli dizide “Yeşim” karakterini canlandırdı.

👉 Hande Ünsal Kimdir, Nereli? 


Zeynep Tuğçe Bayat Hayatı ve Biyografisi

8 Şubat 1990 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen Zeynep Tuğçe Bayat, üniversite yıllarına kadar süren eğitim hayatını Mersin’de tamamladı. Tiyatroya duyduğu ilgi, henüz lise sıralarındayken başladı. Başarılı bir öğrenci olan Tuğçe Bayat, lise son sınıftayken, bir dizide iki bölüm oyunculuk yaptı. Başarılı bir oyunculuk performansı gösterdiği için dizide kalması istenen Bayat, ailesi bu duruma izin vermediği için diziye devam edemedi. Zeynep Tuğçe Bayat, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 

Yetenekli oyuncu, üniversiteden sonra 4 ay avukatlık stajı yaptı. Avukat olamayacağını karar verip konservatuara giren Zeynep Tuğçe Bayat, İspanya’ya gidip eğitimler aldı. Türkiye’ye döndüğünde de operatör şirketi Turkcell’in reklam yüzü oldu. Eğitimine, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’nde devam etti. Üniversite döneminde de özel tiyatrolarda reji asistanlığı ve oyunculuk yapan Bayat, birçok dizi ve sinema filminde yer aldı. 

FOX TV ekranlarında yayınlanan ‘Arka Sıradakiler’ dizisinde 2009 yılında rol alarak ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdi. 2011 senesinde ATV’de yayınlanan ‘Gönülçelen’ adlı dizide ‘Nevra’ karakterini, aynı yıl TNT’de yayınlanan ‘Yıldız Masalı’ dizisinde ‘Pelin‘ karakterini, 2014 senesinde ‘Ah Neriman’ dizisinde ‘Yeşim’ karakterini ve 2015 senesinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan ‘Çilek Kokusu’ dizisinde ‘Gonca’ karakterini canlandırdı.

Zeynep Tuğçe Bayat, 2016 yılında ‘Seviyor Sevmiyor’ dizisi ile adından söz ettirmeye devam etti. 2017 yılında da ‘Şansımı Seveyim’de ‘Yaprak’ karakterine hayat verdi. Başarılı oyuncu 2019 yılında ‘Zalim İstanbul’ dizisinde ‘Ceren’ rolüne ve 2019 yılında ‘Afili Aşk’ dizisinde ‘Ayça’ karakterine hayat verdi.

Twitter 👉 Zeynep Tuğçe Bayat

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu