Yaşam

Multicold Suda Eriyen Tablet Ne İşe Yarar? Multicold Tablet Kullananların Yorumları

Ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi bulunan Multicold Tablet Ne İşe Yarar? Vücut kırıklığı gibi hastalık belirtilerinin giderilmesinde kullanılan Multicold Suda Eriyen Tablet Nasıl Kullanılır? Gelin birlikte Multicold Suda Eriyen Tablet Kullananların Yorumları ve tüm Multicold Suda Eriyen Tablet hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Multicold Suda Eriyen Tablet Ne İşe Yarar?

Multicold suda eriyen tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrı ve ateşin giderilmesinde etkili olan MULTICOLD, soğuk algınlığına bağlı ateş, üşüme, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı gibi hastalık belirtilerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak uzmanlar tarafından reçete edilmektedir.

Aynı zamanda  migren, baş ağrısı, diş ağrısı, nevraljik, siyatik, kas ağrısı, bel-sırt-boyun ağrısı gibi akut kas ve iskelet sistemi ağrıları ve bayanlarda adet dönemi (dismenore)  ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Kullanımı 16 yaş ve üstü gençler ve yetişkinler içindir.


Multicold Nasıl Kullanılır?

Multicold’u daima doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanınız. Herhangi bir durumdan emin değilseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Doktor tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmedikçe, yaşlılar, yetişkinler ve 16 yaş üstü gençler için, kısa süreli semptomlar için en az etkili dozun alınması koşuluyla birlikte, gerektiğinde günde 4 kez 2 tablet alınabilir. Doz alım saatleri arasında en az 4 saatlik bir süre olmalı.

  • 24 saatlik periyotta 8 tabletten fazla kullanılmamalı.
  • Parasetamol içeren diğer ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.
  • Önerilen doz aşılmamalıdır.
  • Hastalığın semptomları (ağrı,ateş vb.) 3 günden uzun sürerse veya giderek kötüleşirse doktora danışılmalıdır.
  • Efervesan tablet, 1 bardak (150 mL) suda eritilerek bekletilmeden içilir.
  • Yetişkinler için önerilen doz kullanılmaktadır. 
  • Eğer Multicold ’un etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.
  • Böbrek/karaciğer fonksiyon yetmezliğinde dikkatli kullanılmalıdır.

Multicold Kullanma Talimatı için TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Multicold Tablet Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: üst solunum yolları rahatsızlığı sebebi ile şu anda salgın gripten müzdarip olduğumda, kuru kuru yakan öksürüğü, şiddetli baş zonklaması eşlik eden baş ağrısını, ayrıca boğaz ağrısını dindirebilmiş destekleyici bir ilaç oldu benim için.

Kullanıcı Yorumu: 16 yaş ve üstü adölesanlar ile erişkinlerde baş ağrısı, diş ağrısı, akut migren atakları, nevralji, kas-iskelet sistem ağrıları, dismenore gibi hafif ve orta şiddetli ağrılar ve soğuk algınlığı gibi ağrının eşlik ettiği durumlarda endikedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉Muskazon Ne İşe Yarar?

👉 Enfexia 500 mg Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu