Kimdir

Musa Bilgiç Nereli? Mustafa Bilgiç Hayatı ve Biyografisi

Musa Bilgiç Nereli? Mustafa Bilgiç Hayatı ve Biyografisi. Pendik Müftüsü olarak atanan İstanbul İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç merak edilen isimler arasında yer alıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi, İlahiyat bölümü mezunu olan Bilgiç, toplumsal duyarlılığıyla öne çıkan isimler arasında yer alıyor.

Musa Bilgiç Nereli?

Musa Bilgiç, İstanbul İl Müftü yardımcılığı görevinden Pendik Müftüsü olarak atanmasından sonra merak edilen isimler arasında yer alıyor. İstanbul, Pendik Müftüsü Musa Bilgiç, 1973, Burdur doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 51 yaşındadır.

Musa Bilgiç, Pendik İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başladığı üniversite eğitimini, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kademelerde görev yaptı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hadis Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.

Musa Bilgiç, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Mustafa Bilgiç Hayatı ve Biyografisi

Mustafa Bilgiç, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hem yurt içinde hem de yurt dışında farklı görevlerde tecrübeler edindi.

“Merak Ettiğiniz Sorulara Kur’ân-ı Kerim’den Cevaplar” ve “Hayata ve Ahlâka Dair Kur’ân-ı Kerim’den İlâhi Ölçüler” isimli iki adet yayımlanmış kitabı bulunmaktadır.

Burdur’da İmam-Hatip ve Kur’an Kursu öğreticisi, Burdur Ağlasun İlçe Vaizi, Adıyaman Gerger İlçe Müftüsü, Denizli Pamukkale İlçe Müftüsü, Denizli İl Müftü Yardımcısı, Kocaeli İzmit İlçe Müftüsü ve İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2020 tarihinde Pendik İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan Müftü Bilgiç halen bu görevini sürdürmektedir.

Mustafa Bilgiç: Instagram

Mustafa Bilgiç: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu