Üniversite

Burdur’da Öğrencilik ve Öğrenci Hayatı – Burdur’da Üniversite Okumak

Burdur’da Öğrencilik ve Öğrenci Hayatı – Burdur’da Üniversite Okumak. Burdur’da üniversite eğitimi almak, özellikle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde eğitim almayı tercih eden öğrenciler için geniş bir eğitim ve araştırma olanakları yelpazesi sunar. 1965 yılında kurulan bu üniversite, eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa ve mühendislikten temel bilimlere kadar çeşitli alanlarda eğitim vermektedir. Öğrenci merkezli bir yaklaşım benimseyen üniversite, öğrencilerini bilgi ve beceri düzeyleri yüksek, girişimci ve proje üretme kültürüne sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Burdur’da Öğrencilik ve Öğrenci Hayatı

Üniversitenin İstiklal Kampüsü, modern tasarımlı ve teknoloji odaklıdır. Eğitim Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Fen Edebiyat, Veterinerlik, Müzik, Resim ve Sağlık Yüksek Okulları gibi birçok fakülte ve yüksekokul bu kampüste yer almaktadır. Ayrıca, Besyo ve Myo birimleri de üniversitenin olanakları arasındadır.

Burdur, Batı Akdeniz Bölgesi’nde, küçük, samimi ve sıcak bir şehir olarak bilinir. Şehir, genel olarak İç Anadolu Bölgesi’nin iklim özelliklerini taşır ve ulaşım açısından oldukça kolaydır. Denizyolu ve demiryolu ulaşımı bulunmamakla birlikte, hava ulaşımı için Isparta Süleyman Demirel Havalimanı kullanılmaktadır.

Üniversite, öğrencilere çeşitli sosyal, bilimsel, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı sunan öğrenci dostu bir şehirde bulunmaktadır. Öğrenci Destek Merkezi (ÖDEMER) ve Kariyer Okulu gibi imkanlarla öğrencilerin sosyal yaşamlarını geliştirmek ve kariyer planlamalarına yardımcı olmak için çeşitli hizmetler sunulmaktadır.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 2006 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana üniversite adayları tarafından yoğun olarak tercih edilen bir devlet üniversitesidir. Bu üniversitede eğitim almak, öğrencilere hem akademik hem de sosyal açıdan zengin bir deneyim sunar.


Burdur’da Üniversite Okumak

Burdur’un tam merkezinde bulunan bu güzel ve yeni kurulmuş olan üniversite öğrenciler oldukça güzel avantajlar sağlamaya devam ediyor. Tüm öğrencilerin kampüste güzel vakitler geçirdiği bu üniversite herkesi etkilemeyi başarmıştır.


Burdur’da Ulaşım Nasıldır?

Kendince fazla alana kurulu olan Burdur şehrinde ulaşım oldukça gelişmiştir. Öğrenciler için ek seferler ile üniversiteye kaldırılan otobüsler öğrencileri sevindirmeye devam ediyor. Ulaşımda öğrencilere ek indirimler sunulmaktadır.


Burdur Mutfağı

Burdur’un kendine has yemek lezzeti ile öğrencilere sunulan indirimler düşünülürse oldukça keyifli ve ucuz bir hizmet sunulmaktadır. Sokak lezzetleri ve lokantalarda uygun fiyata bu lezzetleri yiyebilirsiniz.


Burdur Halkının Öğrencilere Karşı Yaklaşımı

Burdur halkının insana verdiği samimi hava öğrencilere yansıtılarak oldukça samimi hava içinde okuyan öğrenciler gayet rahat bir şehir ortamında okullarında öğrenim görmektedirler. .


Burdur’da Gezilebilecek Yerler

Burdur bulunduğu bölge bakımından nehirinden gölüne ve tabiat alanlarına oldukça verimli bir şehirdir. Bu yüzden öğrenciler burdur şehrinde hiç sıkılmadan gezerler ve ziyaretlerde bulunurlar. Salda Gölü, Gölcük tabiat parkı bunlardan sadece bir kaçıdır.


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu