Bilgi Arşivi

Nerede Oy Kullanacağım 2023 – e-Devlet Sandık ve Seçmen Kaydı Sorgulama

Nerede Oy Kullanacağım 2023 – e-Devlet Sandık ve Seçmen Kaydı Sorgulama. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Nerede oy kullanacağım? Hangi sandıkta, Hangi okulda oy kullanacağım? sorularının yanıtlarını arayanlar e-Devlet sandık ve seçmen kaydı bilgisi sorgulama ekranı üzerinden seçmen bilgilerini öğrenebilecekler.

Nerede Oy Kullanacağım 2023

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine seçmenlerin oy kullanacakları sandık bilgileri e-Devlet üzerinden ilan edildi. 2023 seçimlerinde 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı oy kullanabilecek. Nerede oy kullanacağınız öğrenmek için e-Devlet yurt içi seçmen kaydı sorgulama sayfasında oy kullanacağınız sandık numaranızı ve sıra numaranızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Seçmen Kaydı Sorgulama

Seçmen kaydı sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleşiyor. T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaparak yurt içi seçmen sorgulama yapabilirsiniz. .

Bu bilgilere ek olarak sizinle aynı hanede oturan seçmenlerin bilgileri de görüntülenebiliyor. İkametgahınızda tanımadığınız kişiler görünüyorsa itiraz edebilirsiniz.

Seçmen Bilgi Kağıdını İndir” düğmesini kullanarak seçmen bilgi kağıdınızı “PDF” olarak indirebilirsiniz.

YURT İÇİ SEÇMEN KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET YURT İÇİ SEÇMEN KAYDI SORGULAMA 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Seçime Kaç Gün Kaldı? 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Geri Sayım Sayacı

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu