Gündem

Nerede Oy Kullanacağım 2024 – e-Devlet Sandık ve Seçmen Kaydı Sorgulama

Nerede Oy Kullanacağım 2024 – e-Devlet Sandık ve Seçmen Kaydı Sorgulama. 31 Mart 2024 seçimlerinde Nerede oy kullanacağım? Hangi sandıkta, Hangi okulda oy kullanacağım? sorularının yanıtlarını arayanlar e-Devlet sandık ve seçmen kaydı bilgisi sorgulama ekranı üzerinden seçmen bilgilerini öğrenebilecekler.

Nerede Oy Kullanacağım 2024

Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerdir. 1393 belediyede yapılacak seçimlerde belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlenecek.

2024 seçimlerinde 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı oy kullanabilecek. Nerede oy kullanacağınız öğrenmek için e-Devlet yurt içi seçmen kaydı sorgulama sayfasında oy kullanacağınız sandık numaranızı ve sıra numaranızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Seçmen Kaydı Sorgulama

Seçmen kaydı sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleşiyor. T.C. kimlik numarası ve şifre ile e-Devlet sistemine giriş yaparak yurt içi seçmen sorgulama yapabilirsiniz. .

Bu bilgilere ek olarak sizinle aynı hanede oturan seçmenlerin bilgileri de görüntülenebiliyor. İkametgahınızda tanımadığınız kişiler görünüyorsa itiraz edebilirsiniz.

Seçmen Bilgi Kağıdını İndir” düğmesini kullanarak seçmen bilgi kağıdınızı “PDF” olarak indirebilirsiniz.

YURT İÇİ SEÇMEN KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET YURT İÇİ SEÇMEN KAYDI SORGULAMA 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu