Gündem

Numaralı 1 Yıllık Lens Fiyatları 2024 – Numaralı Renkli Lens Fiyatları

Numaralı 1 Yıllık Lens Fiyatları 2024 – Numaralı Renkli Lens Fiyatları. Kullanışlı olmasından dolayı gözlük yerine lens kullanan için 2024 numaralı lens fiyatları listesi derledik. Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi görme soruları olanların SGK tarafından karşılanan lens hakkı bulunmaktadır.

Numaralı 1 Yıllık Lens Fiyatları 2024

Numaralı lensler 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olmak üzere değişmektedir. Yıllık lensleri en çok renkli kontakt lens kullanıcıları tercih etmektedir. Yıllık lensler 1 yıl boyunca her sabah takıp çıkarılarak kullanılmaktadır. Yıllık lens kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Yıllık lensler ile havuza girmemeniz gerekir çünkü havuzda bulunan klor ve denizde bulunan tuz lensinize zarar verir. Yıllık lens kullanırken temizliğine önem vermek her gece çıkarıp solüsyonuna koymak gerekir. Bu unsurlara dikkat ettiğiniz sürece 1 yıllık lensleri sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

1 yıllık numaralı lens fiyatları markaya ve gözünüzün numarasına, özelliklerine göre değişmektedir. 2023 yılında 1 yıllık lens fiyatları 500 – 1000 TL arasında değişmektedir. Yıllık lens fiyatları kalitesine göre değişmektedir.


Numaralı 1 Yıllık Lensi SGK Karşılıyor mu?

SGK belirlenen şartları taşıyan Vatandaşların kontakt lenslerini karşılamaktadır. Bunun için lens ihtiyacınızı sağlık raporu ile belgelemeniz gereklidir. Alacağınız sağlık raporu kurul raporu olmalıdır ve n az biri göz hastalıkları uzmanı olmalıdır. Raporda kontakt lensin çapı, derinliği, değeri ve niteliği belirtilmelidir. Ayrıca farklı göz hastalıklarında muayene sonrası lens hakkınız bulunmaktadır.

Görme keskinliği tespit edilen veya doktor tarafından gözlük kullanımının uygun olmadığına karar verilen vatandaşlara SGK desteği sağlanabilmektedir.

Bu hakkınızı sorgulamak için e-devlete giriş yaparak ”Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama” bölümü üzerinden hakkınızın olup olmadığını görebilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu