Blog

Öğrencilerin Mutlaka İndirmesi Gereken Mobil Uygulamalar 2024

Öğrencilerin Mutlaka İndirmesi Gereken Mobil Uygulamalar 2024. Öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamaları bu makalemizde listeledik. Listemizde yer alan uygulamalar not tutmanıza, ücretsiz kütüphaneler ulaşmanıza ve ödevlerinize yapmanızda kolaylık sağlayacaktır. İşte her öğrencinin indirmesi gereken mobil uygulamalar.

Öğrencilerin Mutlaka İndirmesi Gereken Mobil Uygulamalar

Öğrencilerin mutlaka indirmesi gereken mobil uygulamalar öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak, verimliliklerini artırmak ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için faydalı araçlardır. Ancak aşırı kullanımdan kaçınmak ve çalışma zamanlarında dikkat dağıtıcı olmamalarına dikkat etmek gerekir.

1. Any.Do

Any. Do. unutkanlar için birebir uygulama. Planlı bir hayat yaşamanızı sağlar. Ev ödevi, proje ve araştırmalarınızı planlamak ve tam vaktinde yapmak için Any.Do’yu kullanabilirsiniz. Any.Do, yapılacaklar listesi, takvim, gelen kutusu, not defteri, kontrol listesi, görev listesi, proje yönetimi aracı, hatırlatıcı uygulaması, günlük planlayıcı ve aile düzenleyicisi olarak hizmet veren çok yönlü bir üretkenlik aracıdır.


2. Mathway

Mathway matematik problemlerini çözen mobil bir uygulama. Mathway problemi sayfa üzerinde çerçeveledikten sonra, size sonucu ve gidiş yolunu gösteriyor. Bu sayede üzerinde kafa yorduğunuz bir problemin nasıl çözülebileceğini adım adım öğrenebilirsiniz.


3. Google Drive

Yüzlerce sayfa not, kitap ve görsel içerik; elde taşımak için fazlasıyla ağır. Google Drive sayesinde ihtiyacınız olan tüm dosyalara vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.


4. Scribd

Scribd, kullanıcıların elektronik kitap, dergi, akademik makale, hukuki belge gibi içeriklerin ayrıntılarını sağlayan çeşitli dijital kütüphanedir. İçerik türleri arasında e-kitaplar, sesli kitaplar, dergiler, gazeteler, notalar, belgeler ve daha fazla yer alır.


5. Google Keep

Google Keep, kullanıcıların notlarını almalarını, kayıtlarını kaydetmelerini ve hatırlatıcılar oluşturmalarını sağlayan bir almama ve görev yönetimi uygulamasıdır. Kullanıcılar, notlara hatırlatıcılar sunar ve bunları konum veya zamana göre ayarlayabilir. Metin, ses, fotoğraf ve çizimler içeren notlar için kullanabilirsiniz.


 6. Chegg

Sınav dönemi yaklaşıyor ve elinizde notlar olması lazım, hatta almadığınız kitaplar başınıza büyük dertler açabilir. Chegg bu konuda yardımınıza koşuyor! Kitap satın alımı, kitap kiralama ve ders notları konusunda online bir kaynak, elinizin altında olsun. .


7. Benchprep

Dünya çapında sizinle aynı derslerden sorumlu insanlarla soru bankalarını, quizleri, notları vb. öğrenme elemanlarını paylaşabilmenizi sağlayan, sosyal medyamsı yapıya sahip bir uygulamadır.


8. Office Lens

Tahtadaki yazıların fotoğrafını çektiğinizde okunabilir bir fotoğraf elde etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Çektiğiniz görüntüyü .pdf yapabilir, Word ya da Powerpoint’e atabilirsiniz. Tahtanın fotoğrafını çekmeden önce hocalarınıza sormayı unutmayın, bazı hocalar bu durumu hoş karşılamaz.


9. Camscanner

Üniversitede birinden not istediğinizde size sayfaların fotoğrafını çekip gönderecektir. Siz de muhtemelen aynı şeyi yapacaksınız. O fotoğrafları okumak zordur. Görüntü kaliteleri ve gölgeler de okunmalarını zorlaştırır. Onun yerine CamScanner ile tararsanız fotoğrafları düzeltmek, yazıları netleştirmek ve notları .pdf formatında iletmek en fazla 30 saniye daha harcamanıza neden olacaktır.


10. Duolingo

Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu uygulamaya bir şans vermeniz gereken bu uygulama sayesinde her yerde pratik yapmanız mümkün. Adım adım dil çalışmaları için ideal bir uygulama.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Müzik Aleti Çalmayı Öğrenmek İçin En İyi 6 Mobil Uygulama

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu