Blog

Öğrencilerin Mutlaka İndirmesi Gereken Mobil Uygulamalar

Öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak mobil uygulamaları bu makalemizde listeledik. Listemizde yer alan uygulamalar not tutmanıza, ücretsiz kütüphaneler ulaşmanıza ve ödevlerinize yapmanızda kolaylık sağlayacaktır. İşte her öğrencinin indirmesi gereken mobil uygulamalar.

1. Any.Do

Unutkanlar için birebir uygulama. Organize bir hayat yaşamanızı sağlar. Ev ödevi, proje ve araştırmalarınızı planlamak ve tam vaktinde yapmak için Any.Do’yu kullanabilirsiniz.


2. Mathway

Mathway matematik problemlerini çözen mobil bir uygulama. Mathway problemi sayfa üzerinde çerçeveledikten sonra, size sonucu ve gidiş yolunu gösteriyor. Bu sayede üzerinde kafa yorduğunuz bir problemin nasıl çözülebileceğini adım adım öğrenebilirsiniz.


3. Google Drive

Yüzlerce sayfa not, kitap ve görsel içerik; elde taşımak için fazlasıyla ağır. Google Drive sayesinde ihtiyacınız olan tüm dosyalara vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.


4. Scribd

Dünyanın en büyük online kütüphanesi. Burada, eğitim hayatınızda işe yarayabilecek milyonlarca kitap ve doküman sizi bekliyor.


5. Google Keep

Not almayı çok kolaylaştıran bir uygulama notlarınız sticker gibi görünüyor. Ödev,Proje hatırlat a için birebir.


 6. CHEGG

Sınav dönemi yaklaşıyor ve elinizde notlar olması lazım, hatta almadığınız kitaplar başınıza büyük dertler açabilir. Chegg bu konuda yardımınıza koşuyor! Kitap satın alımı, kitap kiralama ve ders notları konusunda online bir kaynak, elinizin altında olsun. .


7. BENCHPREP

Dünya çapında sizinle aynı derslerden sorumlu insanlarla soru bankalarını, quizleri, notları vb. öğrenme elemanlarını paylaşabilmenizi sağlayan, sosyal medyamsı yapıya sahip bir uygulamadır.


8. OFFİCE LENS

Tahtadaki yazıların fotoğrafını çektiğinizde okunabilir bir fotoğraf elde etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Çektiğiniz görüntüyü .pdf yapabilir, Word ya da Powerpoint’e atabilirsiniz. Tahtanın fotoğrafını çekmeden önce hocalarınıza sormayı unutmayın, bazı hocalar bu durumu hoş karşılamaz.


9. CAMSCANNER

Üniversitede birinden not istediğinizde size sayfaların fotoğrafını çekip gönderecektir. Siz de muhtemelen aynı şeyi yapacaksınız. O fotoğrafları okumak zordur. Görüntü kaliteleri ve gölgeler de okunmalarını zorlaştırır. Onun yerine CamScanner ile tararsanız fotoğrafları düzeltmek, yazıları netleştirmek ve notları .pdf formatında iletmek en fazla 30 saniye daha harcamanıza neden olacaktır.


10. MYHOMEWORK STUDENT PLANNER

Ödevlerinizi planlamaya, derslerinizin takibini tutmaya, testlerinizi, sınavlarınızı ve projelerinizi takip etmeye yarar. Zaman yönetimi uzmanı değilseniz.


11. DUOLİNGO

Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız mutlaka bir şans vermeniz gereken bu uygulama sayesinde her yerde pratik yapmanız mümkün. Adım adım dil çalışmaları için ideal bir uygulama.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu